582595-2026 - Competition
Denmark – Infrastructure works consultancy services – Udbud af totalrådgivning ifm. områdefornyelse af Folkeparken
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleUdbud af totalrådgivning ifm. områdefornyelse af Folkeparken
DescriptionHøje-Taastrup Kommune udbyder totalrådgivning i forbindelse med gennemførelse af områdefornyelse af Folkeparken. Folkeparken er et grønt udviklingsprojekt i Taastrup, der har til formål at samle, understøtte bevægelse og bringe naturen tættere på byen. I samarbejde med borgere er der udarbejdet et projekt, som har til hensigt at konkretisere visionen gennem række delprojekter. Den samlede anlægsudgift er estimeret til 70.474.063,00 kr. ekskl. moms.
Internal identifier669515
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71311300 Infrastructure works consultancy services
5. Lot
LotLOT-0000