582802-2019 - ResultRomania-Bucharest: Thermal insulation work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Executarea lucrărilor de reabilitare termică a blocurilor de locuințe din sectorul 6 al municipiului București
Reference number: 4340730/2019/PAAPD1014590
II.1.2.
Main CPV code
45321000 Thermal insulation work
II.1.4.
Short description
Reabilitarea termica a blocurilor de locuinte din sectorul 6 al municipiului Bucuresti: lucrari de termoizolatie pereti exteriori, lucrari termohidroizolare terasa blocuri, lucrari termoizolare subsol, inlocuire tamplarie existenta cu tamplarie eficienta energetic, lucrari instalatii, alte lucrari conexe.
Tinand cont de programele de reabilitare termica finalizate de autoritatea contractanta si pentru a asigura o distributie relativ egala a lucrarilor de reabilitare, dar si din considerente de eficienta in organizarea si executia lucrarilor si implicit a reducerii costurilor cu organizarile de santier si cu transportul materialelor si deseurilor, blocurile selectate de autoritatea contractanta au fost impartite geografic in 4 (patru) zone, respectiv in loturi, astfel:
— lot 1 – zona: Giulesti-Crangasi-Politehnica, care cuprinde blocurile din perimetrul Calea Giulesti-Lacul Morii-Soseaua Virtutii-Bulevardul Iuliu Maniu-Cotroceni-Splaiul Independentei- […] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot 3 Zona: Dr. Taberei EST, care cuprinde blocurile din perimetrul Str. Brasov – Bd. Timisoara – Str. Valea Oltului – Prelungirea Ghencea (Anexa 3 la Caietul de Sarcini)
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45321000 Thermal insulation work, 45261310 Flashing work, 45262900 Balcony work, 45310000 Electrical installation work, 45421100 Installation of doors and windows and related components, 45443000 Facade work
II.2.4.
Description of the procurement
Reabilitarea termica a blocurilor de locuinte din Sectorul 6 al Municipiului Bucuresti: lucrari de termoizolatie pereti exteriori, lucrari termohidroizolare terasa blocuri, lucrari termoizolare subsol, inlocuire tamplarie existenta cu tamplarie eficienta energetic, lucrari instalatii, alte lucrari conexe.
Lot 3 Zona: Dr. Taberei EST, care cuprinde blocurile din perimetrul Str. Brasov – Bd. Timisoara – Str.Valea Oltului – Prelungirea Ghencea (Anexa 3 la Caietul de Sarcini)
Lot 3 – 2.727.615 mp de arie desfasurata totala(inclusiv Lista de rezerva)
Cel mai mic contract subsecvent Lot 3:1 bloc cu o arie medie desfasurata de plus/minus 7.542 mp si o valoare medie estimata de 3.408.627 RON fara TVA
Cel mai mare contract subsecvent Lot 3: 25 blocuri cu o arie medie desfasurata de plus/minus 188.530mp si o valoare medie estimata de 85.215.674 RON fara TVA
Valoarea minima a acordului – cadru Lot 3:102.258.809 RON fara TVA
Valoarea maxima a acordului – cadru Lot 3:1.232.881.980 RON fara TVA
Autoritatea contractanta va incheia acordul cadru cu primii doi ofertanti clasati pe fiecare Lot in parte in urma aplicarii criteriului de atribuire, in ordinea descrescatoare a punctajului total obtinut. În cazul existentei a doua sau mai multe oferte cu punctaje egale, autoritatea contractanta va alege oferta/ofertele cu punctajul financiar cel mai mare.
Lot 2 Zona: Militari, care cuprinde blocurile din perimetrul Str. Dambovitei – Str. Boia – Str. Uverturii – Drumul Ciorogarla – Drumul Baciului – Str. Preciziei – St... detalii pe www.e-licitatie.ro
Lot No: 2
Lot 2 Zona: Militari, care cuprinde blocurile din perimetrul Str. Dambovitei – Str. Boia – Str. Uverturii – Drumul Ciorogarla – Drumul Baciului – Str. Preciziei – Str. Liniei – Str. Virtutii (Anexa 2 la Caietul de Sarcini)
Lot 2 –3.048.556mp de arie desfasurata totala(inclusiv Lista de rezerva)
Cel mai mic contract subsecvent Lot 2 :1 bloc cu o arie medie desfasurata de plus/minus 8.666 mp si o valoare medie estimata de 3.917.099lei fara TVA
Cel mai mare contract subsecvent Lot 2 :25 blocuri cu o arie medie desfasurata de plus/minus 216.654 mp si o valoare medie estimata de 97.927.485 RON fara TVA
Valoarea minima a acordului – cadru Lot 2:188.020.770 RON fara TVA
Valoarea maxima a acordului – cadru Lot 2:1.377.947.312lei fara TVA
Lot 4 Zona: Dr. Taberei VEST, care cuprinde blocurile din perimetrul Drumul Sarii – Bd. Timisoara - Str. Brasov – Bd. Ghencea (Anexa 4 la Caietul de Sarcini)
Lot No: 4
Lot 4 –2.251.942mp de arie desfasurata totala(inclusiv Lista de rezerva)
Cel mai mic contract subsecvent Lot 4:1 bloc cu o arie medie desfasurata de plus/minus 7.672mp si o valoare medie estimata de 3.467.804lei fara TVA
Cel mai mare contract subsecvent Lot 4: 25 blocuri cu o arie medie desfasurata de plus/minus 191.804mp si o valoare medie estimata de 86.695.085 RON fara TVA
Valoarea minima a acordului – cadru Lot 4:104.034.102lei fara TVA
Valoarea maxima a acordului – cadru Lot 4:1.017.877.784 RON fara TVA
Lot 1 Zona: Giulesti - Crangasi – Politehnica, care cuprinde blocurile din perimetrul Calea Giulesti – Lacul Morii – Sos Virtutii – Bd. Iuliu Maniu – Cotroceni – Spl... detalii pe www.e-licitatie.ro
Lot No: 1
Lot 1 Zona: Giulesti - Crangasi – Politehnica, care cuprinde blocurile din perimetrul Calea Giulesti – Lacul Morii – Sos Virtutii – Bd. Iuliu Maniu – Cotroceni – Splaiul Independentei – Pasajul Basarab (Anexa 1 la Caietul de Sarcini)
Lot 1 – 1.946.020mp de arie desfasurata totala(inclusiv Lista de rezerva)
Cel mai mic contract subsecvent Lot 1:1 bloc cu o arie medie desfasurata de plus/minus 7556 mp si o valoare medie estimata de 3.415.064 RON fara TVA
Cel mai mare contract subsecventLot 1: 25 blocuri cu o arie medie desfasurata de plus/minus 188.886 mp si o valoare medie estimata de 85.376.603 RON fara TVA
Valoarea minima a acordului – cadru Lot 1:191.243.591 RON fara TVA
Valoarea maxima a acordului – cadru Lot1: 879.601.040lei fara TVA