583118-2026 - Competition
Poland – Computer equipment and supplies – Dostawa komputerów mobilnych i tabletów na potrzeby Politechniki Lubelskiej z podziałem na części.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa komputerów mobilnych i tabletów na potrzeby Politechniki Lubelskiej z podziałem na części.
Description: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa komputerów mobilnych i tabletów na potrzeby Politechniki Lubelskiej z podziałem na części: Część 1 - Dostawa komputera mobilnego - 2 szt. Cześć 2 - Dostawa komputera mobilnego, konwertowalnego typu 2 w 1 - 1 szt. Część 3 - Dostawa tabletu z akcesoriami (rysik i kompatybilna ładowarka) - 2 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, został zawarty w Załączniku nr 1a-c do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ).
Internal identifier: ACP.251.84.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793) zwanej dalej "ustawą Pzp" oraz w Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej "SWZ". Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia z postępowania. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej (dalej jako „Platforma”) pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1347114. W celu skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania preferuje się, aby komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane będą w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij”. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego Wykonawcy. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez Zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera Rozdz. X. SWZ. Ofertę sporządza się na Formularzu ofertowym - zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ. W przypadku złożenia oferty bez użycia załączonego formularza, złożona oferta musi zawierać wszelkie informacje wymagane w SWZ i wynikające z zawartości wzoru Formularza ofertowego. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera Rozdz. XXIII. SWZ. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę nazw podwykonawców, jeżeli są już znani. Informacji należy udzielić na Formularzu ofertowym – Załącznik nr 2 do SWZ. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia i dokumenty, o których mowa w Rozdziale VII. SWZ pkt 1. lit. a) i b) oraz pkt 2. ppkt 1), 2), 3), 4) lub certyfikat/y zastępujący/e podmiotowe środki dowodowe składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia i dokumenty te potwierdzają brak podstaw wykluczenia. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia z postępowania składa oddzielnie każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Jeżeli została wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. Termin związania ofertą: do dnia 26.12.2026 r. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1), 2), 5) ustawy Pzp lub art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, jeżeli udowodni Zamawiającemu, że spełnił łącznie przesłanki wskazane w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. Dodatkowo z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L. z 2025 r. poz. 2033), dalej: rozporządzenie 2025/2033 oraz w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514).
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30200000 Computer equipment and supplies
Additional classification (cpv): 30213100 Portable computers, 30213200 Tablet computer
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Dostawa komputera mobilnego - 2 szt.
Description: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa komputera mobilnego - 2 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1a do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (dalej: OPZ).
Internal identifier: ACP.251.84.2026 - Część 1
Additional classification (cpv): 30213100 Portable computers
Quantity: 2 pieces
Lot: LOT-0002
Title: Dostawa komputera mobilnego, konwertowalnego typu 2 w 1 - 1 szt.
Description: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa komputera mobilnego, konwertowalnego typu 2 w 1 - 1 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1b do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (dalej: OPZ).
Internal identifier: ACP.251.84.2026 - Część 2
Quantity: 1 piece
Lot: LOT-0003
Title: Dostawa tabletu z akcesoriami (rysik i kompatybilna ładowarka) - 2 szt.
Description: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa tabletu z akcesoriami (rysik i kompatybilna ładowarka) - 2 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1c do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (dalej: OPZ).
Internal identifier: ACP.251.84.2026 - Część 3