2. Procedure
Procedure
Title: Serviciul de intervenție post avarie pentru instalaţiile din RED apartinand Sucursalei Galati
Description: Achizitia se referă la prestarea serviciului de intervenție post avarie si consta în reparații (R) si reparaţii accidentale (RA) pentru instalaţiile din RED aparţinând Distributie Energie Electrica Romania SA - zona Muntenia Nord Sucursala Galati, în vederea păstrării sau restabilirii disponibilităţii, fiabilităţii şi siguranţei în exploatare a , echipamentelor şi instalaţiilor energetice, in scopul inlaturarii efectelor produse de actiuni accidentale si calamitati naturale, cu respectarea Ordinului ANRE nr. 46/ 15.06.2021. Numǎrul de zile pȃnǎ la care potențialii ofertanți pot solicita clarificǎri referitoare la documentația de atribuire, ȋnainte de data limitǎ de depunere a ofertei este 20. Entitatea contractantǎ va rǎspunde in mod clar si complet tuturor solicitǎrilor de clarificǎri/informatiilor suplimentare in a 11-a zi ȋnainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: Pozitie in PAAS 2026:Cap.2 Servicii, poz.14, MN17-2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50532400 Repair and maintenance services of electrical distribution equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Denumire beneficiar: SROR Galati Informații privind Acord Cadru: Valoare minima AC – 359.017,14 lei, valoare maxima AC – 7.180.342,85 lei; Cantitati minime / AC – 30 buc Cantitati maxime / AC – 600 buc, Informații privind Contract Subsecvent: Valoare minima CS - 359.017,14 lei, Valoarea maxima CS – 2.393.448,00 lei Cantitati minime / CS – 30 buc Cantitati maxime / CS – 200 buc Numar minim si maxim de CS: minim 1 - maxim 8, cu durate intre 6 si 12 luni in functie de necesitatile sucursalei Reparații (R ) si reparaţii accidentale (RA) pentru instalaţiile din RED aparţinând Distributie Energie Electrica Romania SA - zona Muntenia Nord sucursala Galati, conform caiet de sarcini.
Internal identifier: 1