584712-2021 - ResultRomania-București: Orthopaedic implants
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
IMPLANTE ORTOPEDICE SI ACCESORII
Reference number: 202142835703
II.1.2.
Main CPV code
33183100 Orthopaedic implants
II.1.4.
Short description
Furnizare implante ortopedice si accesorii - conform caiet sarcini. In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 20 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis cu 10 zile (in a 11-a zi) inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Implanturi instabilitati genunchi
Lot No: 5
II.2.2.
Additional CPV code(s)
33183100 Orthopaedic implants, 33141700 Orthopaedic supplies, 79633000 Staff development services
II.2.4.
Description of the procurement
Conform caiet sarcini. Cantitatile minime si maxime aferente contractului subsecvent precum si cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru se regasesc in caietul de sarcini.
Refacerea cartilajului articular
Lot No: 3
Sisteme de reconstructie a ligamentului incrucisat antero-extern si sutura meniscala de tip „all inside”
Lot No: 8
33183100 Orthopaedic implants, 79633000 Staff development services
Repararea defectelor osteocondrale
Lot No: 10
33160000 Operating techniques, 79633000 Staff development services
Ancore si fire de sutura pentru leziunile musculo-tendinoase ale umarului
Lot No: 9
Sisteme pentru defecte condrale si subcondrale
Lot No: 6
Sisteme pentru reducere diastazis
Lot No: 2
Sistem de fixare ligament incrucisat antero-extern cu fixare femurala cu implant de tip buton cu bucla ajustabila si fixare tibiala cu surub de interferenta peek, sutura de menisc si reconstructie mpfl
Lot No: 1
Ancore si fire de sutura pentru reatasari tendoane/tesuturi moi la os
Lot No: 4
Mijloace moderne de osteosinteza
Lot No: 11
Implanturi instabilitati membru superior
Lot No: 7