2. Procedure
Procedure
Title: Busstrafik Södra Sörmland 2029
Description: Denna upphandling avser busstrafik i avtalsområdet Södra Sörmland (Gnesta, Nyköpings, Oxelösunds och Trosa kommun) med trafikstart i december 2029. Den trafik som omfattas av upphandlingen är regional landsbygdstrafik och stadstrafik i nämnda kommuner med viss trafik i kringliggande kommuner/län i enlighet med vad som framgår av upphandlingsdokumenten.
Internal identifier: IN-IN25-0189
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60112000 Public road transport services
5. Lot
Lot: LOT-0000