See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achizitia de materiale didactice in cadrul proiectului „Dotarea si echiparea unitatilor de învatamant în vederea cresterii calitatii actului educational si realizarea tranzitiei digitale ”
Description: Prin prezenta procedura se initiaza achizitia de materiale didactice in cadrul proiectului „Dotarea si echiparea unitatilor de învatamant în vederea cresterii calitatii actului educational si realizarea tranzitiei digitale ” finantat prin PNRR. Specificatiile min ale produselor solicitate precum si informatii privind cantitatea, termenul de livrare, garantia min impusa etc se regasesc in Anexa 1 la caietul de sarcini - Specificatii tehnice . Livrarea produselor se va face la adresele indicate in Anexa 2 la caietul de sarcini. Produsele care fac obiectul prezentei proceduri de achiziție vor fi livrate, instalate, puse în folosință de către ofertanții câștigători ai prezentei proceduri de achiziții. Procedura este împartită pe 10 loturi astfel: LOT 1 Achizitie materiale didactice -prescolar , LOT 2 Achizitie materiale didactice - primar-liceu , LOT 3 Achizitie materiale didactice -arte si muzica , LOT 4 Achizitie materiale didactice -Palatul copiilor-motorsport, LOT 5 Achizitie materiale didactice -laboratoare stiinte , LOT 6 Achizitie materiale didactice -cabinete scolare si psihopedagogice , LOT 7 Achizitie materiale didactice -atelier scolar si IPT lacatuserie , mecanica si mecanica practica , LOT 8 Achizitie materiale didactice -IPT estetica, igiena, turism si alimentatie , LOT 9 Achizitie materiale didactice -IPT prelucrarea lemnului, electronica si automatizari , LOT 10 Achizitie echipamente si materiale didactice Sali de sport si IPT sportiv Produsele livrate vor fi noi, sigilate și neactivate sau utilizate anterior. Nu se acceptă produse remanufacturate (refurbished) și/sau care au în componență elemente/componente care au fost folosite anterior. La depunerea ofertei, echipamentele nu trebuie să aibă anunțat sfârşitul perioadei de vânzare sau de suport (EOL - End of Life / EOS - End of Sale/Support. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, cel târziu cu 15 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. În măsura în care solicitările de clarificări au fost adresate în termenul precizat în documentație, termenul limită de răspuns al autorității contractante – 10 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 2612790_2024_PAAPD1485689
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39162100 Teaching equipment
5. Lot
Lot: LOT-0008
Title: Achizitie materiale didactice -prescolar
Description: Detalii despre produsele ce urmeaza a fi achizitionate in cadrul lotului nr 1 se regasesc in documentul Anexa 1 -Specificatii tehnice din documentatia de atribuire atasate anuntului de participare . Produsele care fac obiectul achizitiei vor fi livrate, instalate, puse în folosință de către ofertanții câștigători ai prezentei proceduri de achiziții și utilizate de către elevii, cadrele didactice/personalul auxiliar în sediile unităților școlare de învățământ beneficiare .
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0009
Title: Achizitie materiale didactice - primar-liceu
Description: Detalii despre produsele ce urmeaza a fi achizitionate in cadrul lotului nr 2 se regasesc in documentul Anexa 1 -Specificatii tehnice din documentatia de atribuire atasate anuntului de participare . Produsele care fac obiectul achizitiei vor fi livrate, instalate, puse în folosință de către ofertanții câștigători ai prezentei proceduri de achiziții și utilizate de către elevii, cadrele didactice/personalul auxiliar în sediile unităților școlare de învățământ beneficiare .
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0010
Title: Achizitie materiale didactice -arte si muzica
Description: Detalii despre produsele ce urmeaza a fi achizitionate in cadrul lotului nr 3 se regasesc in documentul Anexa 1 -Specificatii tehnice din documentatia de atribuire atasate anuntului de participare . Produsele care fac obiectul achizitiei vor fi livrate, instalate, puse în folosință de către ofertanții câștigători ai prezentei proceduri de achiziții și utilizate de către elevii, cadrele didactice/personalul auxiliar în sediile unităților școlare de învățământ beneficiare .
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0011
Title: Achizitie materiale didactice -Palatul copiilor-motorsport
Description: Detalii despre produsele ce urmeaza a fi achizitionate in cadrul lotului nr 4 se regasesc in documentul Anexa 1 -Specificatii tehnice din documentatia de atribuire atasate anuntului de participare . Produsele care fac obiectul achizitiei vor fi livrate, instalate, puse în folosință de către ofertanții câștigători ai prezentei proceduri de achiziții și utilizate de către elevii, cadrele didactice/personalul auxiliar în sediile unităților școlare de învățământ beneficiare .
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0012
Title: Achizitie materiale didactice -laboratoare stiinte
Description: Detalii despre produsele ce urmeaza a fi achizitionate in cadrul lotului nr 5 se regasesc in documentul Anexa 1 -Specificatii tehnice din documentatia de atribuire atasate anuntului de participare . Produsele care fac obiectul achizitiei vor fi livrate, instalate, puse în folosință de către ofertanții câștigători ai prezentei proceduri de achiziții și utilizate de către elevii, cadrele didactice/personalul auxiliar în sediile unităților școlare de învățământ beneficiare .
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0013
Title: Achizitie materiale didactice -cabinete scolare si psihopedagogice
Description: Detalii despre produsele ce urmeaza a fi achizitionate in cadrul lotului nr 6 se regasesc in documentul Anexa 1 -Specificatii tehnice din documentatia de atribuire atasate anuntului de participare . Produsele care fac obiectul achizitiei vor fi livrate, instalate, puse în folosință de către ofertanții câștigători ai prezentei proceduri de achiziții și utilizate de către elevii, cadrele didactice/personalul auxiliar în sediile unităților școlare de învățământ beneficiare .
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0014
Title: Achizitie materiale didactice -atelier scolar si IPT lacatuserie , mecanica si mecanica practica
Description: Detalii despre produsele ce urmeaza a fi achizitionate in cadrul lotului nr 7 se regasesc in documentul Anexa 1 -Specificatii tehnice din documentatia de atribuire atasate anuntului de participare . Produsele care fac obiectul achizitiei vor fi livrate, instalate, puse în folosință de către ofertanții câștigători ai prezentei proceduri de achiziții și utilizate de către elevii, cadrele didactice/personalul auxiliar în sediile unităților școlare de învățământ beneficiare .
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0015
Title: Achizitie materiale didactice -IPT estetica, igiena, turism si alimentatie
Description: Detalii despre produsele ce urmeaza a fi achizitionate in cadrul lotului nr 8 se regasesc in documentul Anexa 1 -Specificatii tehnice din documentatia de atribuire atasate anuntului de participare . Produsele care fac obiectul achizitiei vor fi livrate, instalate, puse în folosință de către ofertanții câștigători ai prezentei proceduri de achiziții și utilizate de către elevii, cadrele didactice/personalul auxiliar în sediile unităților școlare de învățământ beneficiare .
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0016
Title: Achizitie materiale didactice -IPT prelucrarea lemnului, electronica si automatizari
Description: Detalii despre produsele ce urmeaza a fi achizitionate in cadrul lotului nr 9 se regasesc in documentul Anexa 1 -Specificatii tehnice din documentatia de atribuire atasate anuntului de participare . Produsele care fac obiectul achizitiei vor fi livrate, instalate, puse în folosință de către ofertanții câștigători ai prezentei proceduri de achiziții și utilizate de către elevii, cadrele didactice/personalul auxiliar în sediile unităților școlare de învățământ beneficiare .
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0017
Title: Achizitie echipamente si materiale didactice Sali de sport si IPT sportiv
Description: Detalii despre produsele ce urmeaza a fi achizitionate in cadrul lotului 10 se regasesc in documentul Anexa 1 -Specificatii tehnice din documentatia de atribuire atasate anuntului de participare . Produsele care fac obiectul achizitiei vor fi livrate, instalate, puse în folosință de către ofertanții câștigători ai prezentei proceduri de achiziții și utilizate de către elevii, cadrele didactice/personalul auxiliar în sediile unităților școlare de învățământ beneficiare .
Internal identifier: 10