See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Acord-cadru furnizare Routere de retea
Description: Acordul-cadru are ca obiect achizitionarea de routere de retea pe 7 loturi, pentru o perioadă de 4 ani, cu reluarea competitiei. Lotul 1 - Router datacenter tip 1 Lotul 2 - Router datacenter tip 2 Lotul 3 - Router datacenter tip 3 Lotul 4 - Router datacenter tip 4 Lotul 5 - Router datacenter tip 5 Lotul 6 - Router voice GW tip 1 Lotul 7 - Router voice GW tip 2 Cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, cantitățile minime și maxime ale contractului subsecvent și specificațiile tehnice ale produselor se regăsesc în caietul de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 17 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4265965/A4272/4
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 32413100 Network routers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Router datacenter tip 1
Description: Achizitia de Routere de retea datacenter tip 1 Cantitati minime/maxime acord-cadru : 80/360 bucati Cantitati minime/maxime contract subsecvent : 7/115 bucati Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 65.046.764,56 lei fara TVA Garantia de participare : 650.467,64 lei
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Router datacenter tip 2
Description: Achizitia de Routere de retea datacenter tip 2 Cantitati minime/maxime acord-cadru : 40/300 bucati Cantitati minime/maxime contract subsecvent : 5/91 bucati Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 18.511.400,20 lei fara TVA Garantia de participare : 185.114,00 lei
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Router datacenter tip 3
Description: Achizitia de Routere de retea datacenter tip 3 Cantitati minime/maxime acord-cadru : 60/480 bucati Cantitati minime/maxime contract subsecvent : 10/223 bucati Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 39.193.062,61 lei fara TVA Garantia de participare : 391.930,62 lei
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Router datacenter tip 4
Description: Achizitia de Routere de retea datacenter tip 4 Cantitati minime/maxime acord-cadru : 111/632 bucati Cantitati minime/maxime contract subsecvent : 25/211 bucati Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 20.902.135,12 lei fara TVA Garantia de participare : 209.021,35 lei
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Router datacenter tip 5
Description: Achizitia de Routere de retea datacenter tip 5 Cantitati minime/maxime acord-cadru : 157/1509 bucati Cantitati minime/maxime contract subsecvent : 20/454 bucati Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 13.896.523,78 lei fara TVA Garantia de participare : 138.965,23 lei
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Router voice-GW tip 1
Description: Achizitia de Routere voice-GW tip 1 Cantitati minime/maxime acord-cadru : 46/395 bucati Cantitati minime/maxime contract subsecvent : 7/107 bucati Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 5.365.846,69 lei fara TVA Garantia de participare : 53.658,46 lei
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Router voice-GW tip 2
Description: Achizitia de Routere voice-GW tip 2 Cantitati minime/maxime acord-cadru : 35/355 bucati Cantitati minime/maxime contract subsecvent : 6/92 bucati Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 17.074.738,94 lei fara TVA Garantia de participare : 170.747,38 lei
Internal identifier: 7