587833-2026 - Competition
Finland – Food containers – Lämpöastiat
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Lämpöastiat
Description: HUOM! Liitteistä löytyy myös englanninkielinen dokumentaatio tästä kilpailusta. Mikäli kieliversioissa on eroja oletuksena suomenkielinen versio on oikein. NOTE! From the annexes you can find the documentation in English. In the event of any discrepancies between the language versions, the Finnish-language version shall prevail and be considered the authoritative version. Leijona Catering Oy käyttää lämpöastioita ruoan kuljettamisessa, sekä tarjoilussa maasto-olosuhteissa. Etsimme yhtä (1) toimittajaa lämpöastioille neljän (4) vuoden mittaisella puitesopimuksella. Puitesopimus ei aseta tilaajalle minkäänlaisia määräostovelvoitteita. Tarjottavien tuotteiden tulee täyttää tarjouspyynnössä esitetyt vaatimukset. Leijona Catering ostaa 400 lämpöastiaa vuonna 2026. Arvioitu volyymi lopulle sopimuskaudelle on 500-1500 lämpöastiaa. Kyseinen hankintamäärä on vain arvio ja tilaaja tulee tekemään hankintoja budjetin sekä tarpeen perusteella. Lisäksi lämpöastioiden yksikköhinta tulee vaikuttamaan hankintojen kokonaislukumäärään. Koko sopimuksen kauden budjetti on 400 000 €. TEKNISET VAATIMUKSET: Tuotteen on sovelluttava maasto-olosuhteisiin ja kuljetukseen. Tuotteen on sovelluttava Suomessa yleisesti käytettäville pesuaineille ja materiaalin tulee olla ruostumatonta terästä. Tuotteen tulee kestää koneellista pesua. Tuotteen sisäpinnan on oltava saumaton. Tuotteiden on oltava pinottavissa (pystysuunnassa) kansien ollessa paikallaan, sekä salpojen ollessa kiinni. Tuotteen paino: enintään 10 kg Tuotteen tilavuus: 20 litraa Eristävyys: 85 °C lämpöisen ruoan jäähtyminen 60 °C:een tulee kestää vähintään 4 tuntia. Termoksen ulkopuolinen maksimilämpötila testin aikana on 20 °C. Tuotteessa on oltava salvoilla varustettu kansi, ja sen on oltava vesitiivis kannen ja salpojen ollessa kiinnitettynä. Tuotteessa on oltava kaksi kantokahvaa. Maksimi toimitusaika: 3 kuukautta (400 tuotteelle) Vähimmäistilausmäärä (MOQ): enintään 200 tuotetta
Internal identifier: 614546
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39221130 Food containers
5. Lot
Lot: LOT-0000