588049-2026 - Competition
Bulgaria – Electricity – Доставка на нетни количества активна електрическа енергия (високо/средно/ниско напрежение) и избор на координатор на стандартна балансираща група за срок от 12 месеца
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleДоставка на нетни количества активна електрическа енергия (високо/средно/ниско напрежение) и избор на координатор на стандартна балансираща група за срок от 12 месеца
DescriptionВъзлагането на обществената поръчка има за цел да бъде сключен договор за доставка на нетни количества активна електрическа енергия за нуждите на ТП ДГС Стара Загора, осигуряване на услуга по прогнозиране на потреблението, както и изготвяне на графици от координатора на балансиращата група, подаването им, коригиране при необходимост на подадените графици, отговорност за балансиране и всички дейности, свързани с участие в свободния пазар на електрическа енергия на Възложителя. Откритата процедура се провежда с цел възлагане на обществена поръчка за доставка на електрическа енергия по свободно договорени цени съгласно чл. 100, чл. 101, чл. 102 и чл. 103 от ЗЕ и Правилата за търговия с електрическа енергия за захранване на обекти на ТП ДГС Стара Загора, мрежа високо, средно и ниско напрежение. Цената за доставката включва активна електрическа енергия, разходи за балансиране и разходи на участника за осигуряване на посочените услуги, без в балансиращата група допълнително да се начисляват суми за излишък и недостиг на небалансите. Възложителят не заплаща за балансираща група и не поема разходите за небаланси. Краен срок на договора - 12 месеца, считано от сключването му, или до изчерпване на финансовия ресурс на поръчката и се прекратява при настъпване на всяко едно от посочените две основания. Прогнозното количество ел. енергия за срока на договора е 14 488 кWh. Посочените количества в документацията са прогнозни за срока на договора и са определени на база предходно потребление на Възложителя, изчислено за 12 месеца, като Възложителят не се задължава да ги потреби и не се лимитира с тях. При изпълнение на поръчката следва да се спазват всички изисквания на Техническата спецификация. Предметът на поръчката включва и администриране на сумите за нормативно определените такси, мрежови услуги и акциз. Същите ще бъдат заплащани от Възложителя на Изпълнителя. Във връзка с горното с Изпълнителя ще бъде сключен договор за комбинирани услуги по смисъла на чл. 11, т. 10 и при условията на чл. 20 от ПТЕЕ (Правила за търговия с ел. енергия).​​​​​​​ Доставката на електрическа енергия ще се извършва в следните обекти на Възложителя: 1. Административна страда, находяща се в град Стара Загора, ул. „12-ти пехотен полк“ №22 2.Административна страда, находяща се в град Стара Загора, ул. „12-ти пехотен полк“ №22 3. Разсадник Зора, находящ се в град Стара Загора, квартал Зора 4. Канцеларии, град. Гълъбово, ул.Александър Стамболийски №52 5. Канцеларии, град.Гълъбово, ул.Александър Стамболийски №52 6. Разсадник „Старозагорски минерални бани“, село Старозагорски минерални бани ​​​​​​​
Internal identifier604676
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
LotLOT-0001