2. Procedure
Procedure
Title: Idegsebészeti operációs mikroszkóp beszerzése
Description: Idegsebészeti, gerincsebészeti beavatkozáshoz alkalmas hybrid operációs mikroszkóp beszerzése a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház részére, amely az alábbi elvárásokkal rendelkezik: Állványzat: - 4 keréken guruló mobilis bázis, mely központi egy pedálos fékrendszerrel rögzíthető. - A lefékezett, fix bázison a torony körbe forgatható 360 fokban. - Min. 6 db elektromágneses fék a tengelyek rögzítése érdekében. - Szájkapcsolóval oldható elektromágneses fékek. - A tengelyek súlyközéppontja automatikusan kiegyensúlyozható. - A készülék rendelkezik automatikus kiegyensúlyozási rendszerrel Optikai egység: - Optikai egység: min. ±225° forgatás, min. ±45° laterális jobbra - balra mozgatás, min. -25/+120° dönthetőséggel rendelkezik. - Motorizált X-Y tengelyben mozgatható optikai egység. - A fő és asszisztens tubusok 360 fokban elforgathatók - 1 db fő sebészi/operatőr tubus mellett még 2 db asszisztens tubus: 1 db szemközti és 1 db oldalsó pozícióban - Szemközti pozícióban 0-180 fokban dönthető asszisztens tubus - Oldalsó pozícióban min. 30-150 fokban dönthető asszisztens tubus, adapterrel, mely a kívánt irányba forgatható és dönthető, mely mindkét oldalra rögzíthető. - Okulárok 10x -es nagyítással rendelkeznek. - A teljes optikai úton apochromatikus lencsék használata - Motoros nagyítás állítás min. 6:1 - A teljes nagyítási tartománya f170 fókusztávolságú 10x binokulárral, a munkatávolság függvényében (a minimum feltételekben megadott paraméterek alapján) legalább 1.0x-től 12.1x-ig terjedjen. - Motoros fókusz állítás min.225-600 mm - Automatikus fókuszálási funkció. (AutoFocus) Megvilágítás: - Integrált, a főfényforrással megegyező tartalék égő, ami a megvilágítás meghibásodásakor azonnal, automatikusan átvált. - Automatikus fényátmérő szabályozás a nagyítás függvényében. - A meglevő megvilágítási rendszer kiegészítő megvilágítás nélkül alkalmas a fluoreszenciás rendszerek használatára. Intraoperatív fluoreszenciás módok: - Intraoperativ kék (kb.400 nm) hullámhosszú fluoreszenciás technika tumorsebészeti alkalmazásra – 5ALA fluoreszenciás anyag segítségével. - Továbbfejlesztett vagy kiterjesztett valósággal bővített (kb.400 nm) hullámhosszú fluoreszenciás tumorsebészeti alkalmazásra kifejlesztett technika 3D-s megjelenítése monitoron vagy headseten – 5ALA fluoreszenciás anyag segítségével. - Vaszkuláris véráramlást megjelenítő technika (kb. 800 nm) ICG fluoreszenciás anyag segítségével. Rendszer: - Egyetlen gombbal bekapcsolható az egész rendszer: beleértve a fényforrást, videokamerát, monitort és rögzítőt. - Min. 20 felhasználó specifikus adatai állíthatóak be és tárolhatóak. - A kezdő munkatávolság, zoom és fény intenzitás érték minden felhasználóhoz külön-külön beállítható - Mindkét fogantyún min. 4-4 szabadon programozható funkcióvezérlési lehetőség biztosított legyen. - A kamera és a recording funkció az érintőképernyőről, kézi fogantyúról vagy pedálról is vezérelhető. - Neuronavigációs rendszerhez való csatlakozás Multimédia, dokumentációs rendszer: - Integrált kamera rendszer, mely alkalmas 3D-s megjelenítésre és heads-up jellegű műtétek elvégzésére. - Színes, grafikus medikai osztályú monitor a mikroszkóp állványra szerelve - Min. 1db 3D-s Sebészeti vizualizációs headsettel kompatibilitás és szállítás. - Külső állványzaton, a mikroszkóppal együttesen szállítandó 55” 4K 3D medikai osztályú monitorral, heads-up jellegű operációkhoz - Beépített min. 2TB merevlemez a képek/videók tárolásához. - USB 3.0 csatlakozó az adatok átviteléhez Garancia: - Garancia mértéke 36 hónap
Internal identifier: EKR001171512026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38510000 Microscopes
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1 darab Idegsebészeti, gerincsebészeti beavatkozáshoz alkalmas hybrid operációs mikroszkóp beszerzése a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház részére. A további információkat, a részletes specifikációt, az ajánlatkérő elvárásait, egyéb információkat a közbeszerzési dokumentumhoz csatolt minimum műszaki követelmények tábla (specifikáció) tartalmazza.
Internal identifier: EKR001171512026/1