2. Procedure
Procedure
Title: Konsulttjänster avseende trafikutredningar
Description: Kiruna kommun upphandlar ramavtal avseende konsulttjänster för trafikutredningar. Kommunen avser att teckna ramavtal med högst två rangordnade leverantörer. Välkomna att delta!
Internal identifier: 2026-073
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71311300 Infrastructure works consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Förfrågningsunderlag
Description: Enligt upphandlingsdokument
Internal identifier: 1937396-0
Lot: LOT-0002
Title: Kvalificeringskrav
Description: Enligt upphandlingsdokument.
Internal identifier: 1937397-1
Lot: LOT-0003
Title: Obligatoriska krav
Internal identifier: 1937398-2
588183-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för infrastruktur – Konsulttjänster avseende trafikutredningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare2026-073
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFörfrågningsunderlag
BeskrivningEnligt upphandlingsdokument
Intern identifierare1937396-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKvalificeringskrav
BeskrivningEnligt upphandlingsdokument.
Intern identifierare1937397-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelObligatoriska krav
Intern identifierare1937398-2