588901-2021 - ResultRomania-Brașov: Road-maintenance works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Lucrări de întretinere curentă pe timp de vară și iarnă a drumurilor județene din administrarea Consiliului Județean Brașov
Reference number: 4384150/2021/L/6
II.1.2.
Main CPV code
45233141 Road-maintenance works
II.1.4.
Short description
Obiectul procedurii de achizitie este atribuirea acordurilor-cadru pentru ,,Lucrări de întretinere curentă pe timp de vară și iarnă a drumurilor județene din administrarea Consiliului Județean Brașov”, pe 3 loturi : Lot 1 Brașov, Lot 2 Făgăraș și Lot 3 Rupea. Cantitatile estimate minime si maxime aferente unui contract subsecvent, respectiv cantitatile estimate minime si maxime aferente acordului cadru, pentru fiecare lot in parte, se regasesc in anexele la caietul de sarcini.
Acordul-cadru pentru fiecare lot se va incheia cu ofertantii clasati pe primele trei locuri in urma aplicarii criteriului de atribuire.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare în a 11- a zi înainte de data depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I.3) din fisa de date, respectiv 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
LOT 3 Rupea
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45233141 Road-maintenance works, 45233142 Road-repair works, 90620000 Snow-clearing services
II.2.4.
Description of the procurement
Lucrari de întretinere si reparatii pe timp de vara si pe timp de iarna a drumurilor judetene aflate în administrarea Consiliului Judetean Brasov - Lot 3 Rupea - 222,688 km
LOT 2 Fagaras
Lot No: 2
Lucrari de întretinere si reparatii pe timp de vara si pe timp de iarna a drumurilor judetene aflate în administrarea Consiliului Judetean Brasov - Lot 2 Fagaras - 176,716 km
LOT 1 Brasov
Lot No: 1
Lucrari de întretinere si reparatii pe timp de vara si pe timp de iarna a drumurilor judetene aflate în administrarea Consiliului Judetean Brasov - Lot 1 Brasov- 243,644 km