2. Procedure
Procedure
Title: Revisionstjänster (Extern- respektive Internrevision)
Description: Upphandlingen omfattar två anbudsområden som tilldelas var för sig. A1 – Externrevision: lagstadgad finansiell revision ink. granskning av relevanta IT-kontroller och system, granskning av lagstadgad hållbarhetsrapportering samt övr. granskningar. A2 – Internrevision och Närliggande tjänster: resurs- och kompetensförstärkning till Svenska Spels internrevision vid olika internrevisioner ink. IT-revision. Anbud får lämnas på ett eller båda områdena, men samma leverantör kan inte tilldelas både A1 och A2.
Internal identifier: 2026-01604
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79212000 Auditing services
Additional classification (cpv): 79212100 Financial auditing services, 79212200 Internal audit services, 79212300 Statutory audit services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 2026-01604
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212000 Revision
Ytterligare klassificering (cpv): 79212100 Finansiell revision, 79212200 Internrevision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000