589698-2022 - ResultRomania-București: Land rehabilitation work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Executia lucrarilor de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV PETROM S.A. – 5 loturi
Reference number: DAD_ES2019
II.1.2.
Main CPV code
45112360 Land rehabilitation work
II.1.4.
Short description
Lot 1 - Executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV PETROM situate in judetele: Satu Mare, Salaj, Bihor, Timis, Arad si Maramures;
Lot 2 - Executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV PETROM situate in judetele: Bacau, Neamt, Braila, Buzau, Galati, Vrancea si Covasna;
Lot 3 - Executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV PETROM situate in judetele: Arges, Olt, Valcea, Dolj si Gorj;
Lot 4 - Executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV PETROM situate in judetele: Calarasi, Giurgiu si Teleorman;
Lot 5 - Executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV PETROM situate in judetele: Dambovita, Prahova, Ialomita, Ilfov si Bucuresti;
In masura în care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, respectiv cel mai tarziu cu 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor, conform prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016. Autoritatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul stabilit, conform prevederilor art. 27, alin. 3) din HG 395/2016.
Solicitarile de clarificari privind Doc. de atribuire din partea op. ec. interesati, si implicit raspunsurile aferente din partea AC, se vor transmite exclusiv prin intermediul SEAP, confom art.160, alin. 3 din Legea 98/2016 si a Notificarii emisa de ANAP in data de 06.09.2016.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45112360 Land rehabilitation work, 45111100 Demolition work, 45112340 Soil-decontamination work, 45112400 Excavating work, 90522400 Cleaning and treatment of soil
II.2.4.
Description of the procurement
Executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV PETROM situate in judetele: Bacau, Neamt, Braila, Buzau, Galati, Vrancea si Covasna - conform Documentului descriptiv
La data initierii acestei proceduri OMV Petrom estimeaza ca, cel putin trimestrial pe parcursul derularii Acordului cadru pentru fiecare Lot, urmeaza sa lanseze o invitatie de a participa la reluarea competitiei pentru semnarea unui Contract Subsecvent.
Estimarea de timp de mai sus este indicativa, iar nelansarea unei astfel de invitatii intr-un anumit interval de timp nu conduce in nicio situatie la eliberarea semnatarilor Acordului Cadru de obligatiile lor. Cantitatile estimate aferente Acordului cadru pentru Lotul 2, respectiv cantitatilor ce ar putea face obiectul unui singur Contract Subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata Acordului Cadru, sunt:
- Acord Cadru: min 276 sonde si max 589 sonde;
- Contract Subsecvent: min 3 sonde si max 50 sonde.
Valoarea estimata min/max per Acord Cadru:
Lot 2: VEmin= 21.521.576 lei ; VEmax= 45.928.290 lei;
Valoarea estimata min/max per Contract Subsecvent :
Lot 2: VEmin= 233.930 lei, VEmax= 3.898.836 lei;
Lot No: 4
Executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV PETROM situate in judetele: Calarasi, Giurgiu si Teleorman - conform Document descriptiv
Estimarea de timp de mai sus este indicativa, iar nelansarea unei astfel de invitatii intr-un anumit interval de timp nu conduce in nicio situatie la eliberarea semnatarilor Acordului Cadru de obligatiile lor. Cantitatile estimate aferente Acordului cadru pentru Lotul 4, respectiv cantitatilor ce ar putea face obiectul unui singur Contract Subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata Acordului Cadru, sunt:
- Acord Cadru: min 325 sonde si max 795 sonde;
- Contract Subsecvent: min 5 sonde si max 50 sonde.
Lot 4: VEmin= 30.836.364 lei; VEmax= 75.430.489 lei;
Lot 4: VEmin= 474.406 lei, VEmax= 4.744.056 lei
Lot No: 5
Executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV PETROM situate in judetele: Dambovita, Prahova, Ialomita, Ilfov si Bucuresti - conform Document descriptiv
Estimarea de timp de mai sus este indicativa, iar nelansarea unei astfel de invitatii intr-un anumit interval de timp nu conduce in nicio situatie la eliberarea semnatarilor Acordului Cadru de obligatiile lor. Cantitatile estimate aferente Acordului cadru pentru Lotul 5, respectiv cantitatilor ce ar putea face obiectul unui singur Contract Subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata Acordului Cadru, sunt:
- Acord Cadru: min 318 sonde si max 745 sonde;
Lot 5 VEmin= 30.352.195 lei; VEmax= 71.108.129 lei;
Lot 5: VEmin= 286.341 lei, VEmax= 4.772.358 lei;
Lot No: 1
Executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV PETROM situate in judetele: Satu Mare, Salaj, Bihor, Timis, Arad si Maramures - conform Documentului descriptiv
Estimarea de timp de mai sus este indicativa, iar nelansarea unei astfel de invitatii intr-un anumit interval de timp nu conduce in nicio situatie la eliberarea semnatarilor Acordului Cadru de obligatiile lor. Cantitatile estimate aferente Acordului cadru pentru Lotul 1 respectiv cantitatilor ce ar putea face obiectul unui singur Contract Subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata Acordului Cadru, sunt:
- Acord Cadru: min 309 sonde si max 784 sonde;
Lot 1: VEmin= 20.162.985 lei; VEmax= 51.157.864 lei;
Lot 1: VEmin= 195.757 lei, VEmax= 3.262.619 lei;
Lot No: 3
Executie lucrari de abandonare de suprafata a sondelor apartinand OMV PETROM situate in judetele: Arges, Olt, Valcea, Dolj si Gorj - conform Document descriptiv
Estimarea de timp de mai sus este indicativa, iar nelansarea unei astfel de invitatii intr-un anumit interval de timp nu conduce in nicio situatie la eliberarea semnatarilor Acordului Cadru de obligatiile lor. Cantitatile estimate aferente Acordului cadru pentru Lotul 3, respectiv cantitatilor ce ar putea face obiectul unui singur Contract Subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata Acordului Cadru, sunt :
- Acord Cadru: min 351 sonde si max 964 sonde;
Lot 3: VEmin= 44.084.594 lei; VEmax= 121.075.637 lei;
Lot 3: VEmin= 627.986 lei, VEmax= 6.279.857 lei;