589830-2026 - Competition
Czechia – Syringes – ZP – Dodávky jednorázových dvoudílných injekčních stříkaček
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleZP – Dodávky jednorázových dvoudílných injekčních stříkaček
DescriptionPředmětem této veřejné zakázky jsou průběžné dodávky jednorázových dvoudílných injekčních stříkaček („zdravotnické prostředky“), po dobu 48 měsíců, v souladu se zákonem č. 375/2022 Sb., o zdravotnických prostředcích a diagnostických zdravotnických prostředcích in vitro, v platném a účinném znění („zákon o zdravotnických prostředcích“).
Internal identifierPZ-2026-0000599
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Main features of the procedureOtevřené řízení dle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek.
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33141310 Syringes
5. Lot
LotLOT-0001
Options
Description of the optionsVyhrazené změny závazku v souladu s ustanovením § 100 odst. 1 ZZVZ a) právo odebírat namísto zboží uvedeného v příloze č. 1 kupní smlouvy zaměnitelné zboží (se stejným účelem použití a stejnými analytickými charakteristikami), které ve všech ostatních parametrech (úhrada z prostředků veřejného zdravotního pojištění a další) splňuje specifikaci uvedenou v zadávací dokumentaci, a to vše za podmínky, že cena tohoto zaměnitelného zboží nepřesáhne cenu sjednanou v kupní smlouvě. Toto lze připustit i v případech krátkodobého výpadku ve výrobě v podobě krátkodobé náhrady, kdy dodavatel/prodávající prokazatelně doloží výpadek ve výrobě. Dodavatel/prodávající bude povinen písemně prokázat zadavateli/kupujícímu shodu zaměnitelného zboží s požadavky uvedenými v kupní smlouvě a v zadávací dokumentaci. b) právo, že v případě, kdy dodavatel/prodávající změní pouze velikost balení, odebírat i jinou velikost balení. V takovém případě bude jednotková kupní cena zboží v Kč bez DPH poměrově odpovídat velikostem původně a nově nabízeného zboží/balení. c) právo, že v případě, kdy dojde k inovaci daného zdravotnického prostředku, pak může tento inovovaný zdravotnický prostředek vyzkoušet a používat, a to za předpokladu, že tento prostředek bude minimálně splňovat požadavky technické specifikace, stanovené v zadávacích podmínkách. Součástí plnění v takovém případě bude také zaškolení zaměstnanců zadavatele/kupujícího, a dále takový zdravotnický prostředek bude dodáván za stejnou nebo nižší cenu, než jakou měl původní zdravotnický prostředek d) změna jednotkových cen v důsledku změny sazby DPH e) změna jednotkových cen v důsledku nárůstu inflace Vyhrazené změny závazku v souladu s ustanoveními § 100 odst. 2 a § 222 odst. 10 ZZVZ - právo změnit dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky. Bližší informace o vyhrazených změnách jsou uvedeny v článku 14 zadávacích podmínek.