See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Ljudprocessorer för akustiska implantat
Description: Upphandlingen omfattar Ljudprocessorer för akustiska implantat, inklusive implantaten.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33185000 Hearing aids
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Ljudprocessor med perkutant aktivt BCD- implantat
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122672:Lot:1
Additional classification (cpv): 33184100 Surgical implants
Options:
Description of the options: Förlängningar
Lot: LOT-0002
Title: Ljudprocessor med transkutant passivt BCD- implantat
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122672:Lot:2
Lot: LOT-0003
Title: Ljudprocessor med transkutant aktivt BCD- implantat
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122672:Lot:3
Lot: LOT-0004
Title: Ljudprocessor med aktivt mellanöreimplantat
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122672:Lot:4
Lot: LOT-0005
Title: Ljudprocessor som ej kräver implantat
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122672:Lot:5
590029-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33185000 Hörapparater
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 33184100 Kirurgiska implantat
Optioner
Beskrivning av alternativenFörlängningar
Del (anbudsområde)LOT-0002
Del (anbudsområde)LOT-0003
Del (anbudsområde)LOT-0004
Del (anbudsområde)LOT-0005