See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Kävelyn apuvälineet
Description: Sansia Oy pyytää tarjoustanne kävelyn apuvälineistä: rollaattorit, kävelypöydät, kyynärsauvat, kainalosauvat ja kävelykepit. Tilaajina hankinnassa ovat Pohjois-Savon, Pohjois-Karjalan ja Etelä-Savon hyvinvointialueet sekä Servica Oy. Hankinta on jaettu osiin ja toimittajat valitaan kohderyhmittäin tarjouspyynnössä ilmoitettujen ehtojen mukaisesti Sopimuskausi on 2+1+1 vuotta. Kilpailutuksen valmistuttua uusi sopimuskausi alkaa, kun nykyiset sopimukset on irtisanottu ja irtisanomisaika (6kk) on päättynyt.
Internal identifier: 15707
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33196000 Medical aids
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: 1. Kävelyteline: 4-pyöräinen, matala kevyt
Description: Kävelyteline, 4-pyöräinen, matala kevyt
Internal identifier: 1-0
Lot: LOT-0002
Title: 2. Kävelyteline: 4-pyöräinen, keskikorkea ja korkea kevyt
Description: Kävelyteline: 4-pyöräinen, keskikorkea ja korkea kevyt
Internal identifier: 2-1
Lot: LOT-0003
Title: 3. Kävelyteline: 4-pyöräinen, matala
Description: Kävelyteline: 4-pyöräinen, matala
Internal identifier: 3-2
Lot: LOT-0004
Title: 4. Kävelyteline: 4-pyöräinen, keskikorkea
Description: Kävelyteline: 4-pyöräinen, keskikorkea
Internal identifier: 4-3
Lot: LOT-0005
Title: 5. Kävelyteline: 4-pyöräinen, XL-malli kevyt
Description: Kävelyteline: 4-pyöräinen, XL-malli kevyt
Internal identifier: 5-4
Lot: LOT-0006
Title: 6. Kävelyteline: 4-pyöräinen, XL-malli
Description: Kävelyteline: 4-pyöräinen, XL-malli
Internal identifier: 6-5
Lot: LOT-0007
Title: 7. Isopyöräinen kävelyteline: 4-pyöräinen, kevyt
Description: Isopyöräinen kävelyteline: 4-pyöräinen, kevyt
Internal identifier: 7-6
Lot: LOT-0008
Title: 8. Isopyöräinen kävelyteline: 4-pyöräinen
Description: Isopyöräinen kävelyteline: 4-pyöräinen
Internal identifier: 8-7
Lot: LOT-0009
Title: 9. Kävelyteline erillisillä kyynärvarsituilla: 4-pyöräinen, matala ja normaali
Description: Kävelyteline erillisillä kyynärvarsituilla: 4-pyöräinen, matala ja normaali
Internal identifier: 9-8
Lot: LOT-0010
Title: 10. Kävelyteline erillisillä kyynärvarsituilla: 4-pyöräinen, XL-malli
Description: Kävelyteline erillisillä kyynärvarsituilla: 4-pyöräinen, XL-malli
Internal identifier: 10-9
Lot: LOT-0011
Title: 11. Kävelypöytä: 4- pyöräinen, kyynärvarsitukipöydällä
Description: Kävelyteline kyynärvarsitukipöydällä: 4-pyöräinen kävelypöytä
Internal identifier: 11-10
Lot: LOT-0012
Title: 12. Kävelypöytä: 4-pyöräinen, kyynärvarsitukipöydällä, XL-malli
Description: Kävelyteline kyynärvarsitukipöydällä: 4-pyöräinen kävelypöytä, XL-malli
Internal identifier: 12-11
Lot: LOT-0013
Title: 13. Kävelykeppi, ei taittuva: korkeussäädettävä
Description: Kävelykeppi, ei taittuva: korkeussäädettävä
Internal identifier: 13-12
Lot: LOT-0014
Title: 14. 4-piste kävelykeppi, ei taittuva: korkeussäädettävä
Description: 4-piste kävelykeppi, ei taittuva: korkeussäädettävä
Internal identifier: 14-13
Lot: LOT-0015
Title: 15. 4-piste kävelykeppi, ei taittuva: korkeussäädettävä, lapset
Description: 4-piste kävelykeppi, ei taittuva: korkeussäädettävä, lapset
Internal identifier: 15-14
Lot: LOT-0016
Title: 16. Kyynärsauvat: korkeussäädettävä, aikuiset, lyhyt
Description: Kyynärsauvat: korkeussäädettävä, aikuiset, lyhyt
Internal identifier: 16-15
Lot: LOT-0017
Title: 17. Kyynärsauvat: korkeussäädettävä, aikuiset, keskipituus
Description: Kyynärsauvat: korkeussäädettävä, aikuiset, keskipituus
Internal identifier: 17-16
Lot: LOT-0018
Title: 18. Kyynärsauvat: korkeussäädettävä, aikuiset, pitkä
Description: Kyynärsauvat: korkeussäädettävä, aikuiset, pitkä
Internal identifier: 18-17
Lot: LOT-0019
Title: 19. Kyynärsauvat: korkeussäädettävä, aikuiset, XL
Description: Kyynärsauvat: korkeussäädettävä, aikuiset, XL
Internal identifier: 19-18
Lot: LOT-0020
Title: 20. Kyynärsauvat: korkeussäädettävä, aikuiset, anatominen kädensija
Description: Kyynärsauvat: korkeussäädettävä, aikuiset, anatominen kädensija
Internal identifier: 20-19
Lot: LOT-0021
Title: 21. Kyynärsauvat: korkeussäädettävä, lapset
Description: Kyynärsauvat: korkeussäädettävä, lapset, säädettävä kyynärtuki
Internal identifier: 21-20
Lot: LOT-0022
Title: 22. Kainalosauvat
Description: Kainalosauvat
Internal identifier: 22-21