590818-2026 - Result
Romania – Parts of locomotives or rolling stock – Piese de schimb din componența instalațiilor sanitare – toalete ecologice utilizate și montate pe vehicule feroviare – împărțită în 3 loturi
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Piese de schimb din componența instalațiilor sanitare – toalete ecologice utilizate și montate pe vehicule feroviare – împărțită în 3 loturi
Description: ,,Piese de schimb din componența instalațiilor sanitare – toalete ecologice utilizate și montate pe vehicule feroviare” – împărțită în 3 loturi, astfel: Lot 1 - Piese de schimb din componența instalațiilor sanitare-toalete ecologice tip Glova Lot 2 - Piese de schimb din componența instalațiilor sanitare-toalete ecologice tip Semvac Lot 3 - Calculator comandă pentru toaletele ecologice tip SEMVAC MINI II utilizate pe automotoarele Desiro SR 20D COD CPV 34631000 - 9 – Piese pentru locomotive sau material rulant Operatorul economic va putea solicita clarificari in termen de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, entitatea contractanta raspunzand in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu 11-zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: SNTFCMR 9/2026 -;RO11054545-2026, poz. 622
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34631000 Parts of locomotives or rolling stock
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Piese de schimb din componența instalațiilor sanitare-toalete ecologice tip Glova
Description: Piese de schimb din componența instalațiilor sanitare-toalete ecologice tip Glova Cantitati pentru acordul cadru: 1. Bloc valve utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip Glova montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 250 buc. 2. Calculator de comandă utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip Glova montat pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 200 buc. 3. Filtru regulator aer utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip Glova montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 200 buc. 4. Supapă de admisie completă utilizată pe toaletele ecologice cu vacuum tip Glova montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 200 buc. 5. Ejector complet utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip Glova montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 200 buc. 6. Pompă apă utilizată pe toaletele ecologice cu vacuum tip Glova montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 100 buc. 7. Presostat utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip Glova montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 150 buc. 8. Senzor REED utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip Glova montat pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 100 buc. Cantitati pentru cel mai mare contract subsecvent: 1. Bloc valve utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip Glova montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 80 buc. 2. Calculator de comandă utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip Glova montat pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 80 buc. 3. Filtru regulator aer utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip Glova montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 80 buc. 4. Supapă de admisie completă utilizată pe toaletele ecologice cu vacuum tip Glova montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 80 buc. 5. Ejector complet utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip Glova montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 80 buc. 6. Pompă apă utilizată pe toaletele ecologice cu vacuum tip Glova montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 50 buc. 7. Presostat utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip Glova montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 50 buc. 8. Senzor REED utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip Glova montat pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 50 buc.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Piese de schimb din componența instalațiilor sanitare-toalete ecologice tip Semvac
Description: Piese de schimb din componența instalațiilor sanitare-toalete ecologice tip Semvac Cantitati pentru acordul cadru: 1. Bloc valve utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip SEMVAC montate pe vagoane călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 250 buc. 2. Calculator de comandă utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip SEMVAC montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 200 buc. 3. Filtru regulator de presiune utilizat pe toaletele ecologice tip SEMVAC montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 300 buc. 4. Supapa de ieșire utilizată pe toaletele ecologice tip SEMVAC montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 300 buc. 5. Supapa de intrare utilizată pe toaletele ecologice tip SEMVAC montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 240 buc. 6. Pompă de apă utilizată pe toaletele ecologice tip SEMVAC montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA : minim 2 buc. - maxim 100 buc. 7. Presostat utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip SEMVAC montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 320 buc. 8. Sensor REED utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip SEMVAC montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA : minim 2 buc. - maxim 100 buc. 9. Ventil ejector pentru toaletele ecologice tip SEMVAC MINI II de pe automotoarele Desiro SR 20D : minim 2 buc. - maxim 200 buc. 10. Ejector complet pentru toaletele ecologice tip SEMVAC MINI II de pe automotoarele Desiro SR 20D: minim 2 buc. - maxim 240 buc. Cantitati pentru cel mai mare contract subsecvent: 1. Bloc valve utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip SEMVAC montate pe vagoane călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 80 buc. 2. Calculator de comandă utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip SEMVAC montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 80 buc. 3. Filtru regulator de presiune utilizat pe toaletele ecologice tip SEMVAC montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 120 buc. 4. Supapa de ieșire utilizată pe toaletele ecologice tip SEMVAC montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 120 buc. 5. Supapa de intrare utilizată pe toaletele ecologice tip SEMVAC montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 100 buc. 6. Pompă de apă utilizată pe toaletele ecologice tip SEMVAC montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA : minim 2 buc. - maxim 50 buc. 7.Presostat utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip SEMVAC montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA: minim 2 buc. - maxim 120 buc. 8. Sensor REED utilizat pe toaletele ecologice cu vacuum tip SEMVAC montate pe vagoane de călători aparținând SNTFC "CFR Călători" SA : minim 2 buc. - maxim 50 buc. 9. Ventil ejector pentru toaletele ecologice tip SEMVAC MINI II de pe automotoarele Desiro SR 20D : minim 2 buc. - maxim 100 buc. 10. Ejector complet pentru toaletele ecologice tip SEMVAC MINI II de pe automotoarele Desiro SR 20D: minim 2 buc. - maxim 120 buc.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Calculator comandă pentru toaletele ecologice tip SEMVAC MINI II utilizate pe automotoarele Desiro SR 20D
Description: Calculator comandă pentru toaletele ecologice tip SEMVAC MINI II utilizate pe automotoarele Desiro SR 20D Cantitati pentru acordul cadru: 1. Calculator comandă pentru toaletele ecologice tip SEMVAC MINI II utilizate pe automotoarele Desiro SR 20D: minim 2 buc. - maxim 100 buc. Cantitati pentru cel mai mare contract subsecvent: 1. Calculator comandă pentru toaletele ecologice tip SEMVAC MINI II utilizate pe automotoarele Desiro SR 20D: minim 2 buc. - maxim 50 buc.
Internal identifier: 3