591676-2026 - Result
Romania – Gas masks – "Masca contra gazelor", "Costum de protectie CBRN filtrant-sorbant" si "Pelerina de protectie cu o singura intrebuintare"
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: "Masca contra gazelor", "Costum de protectie CBRN filtrant-sorbant" si "Pelerina de protectie cu o singura intrebuintare"
Description: Acord Cadru privind achizitia produselor "Masca contra gazelor", "Costum de protectie CBRN filtrant-sorbant" si "Pelerina de protectie cu o singura intrebuintare"
Internal identifier: 26/3/CFA-M din 05.08.2019
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35814000 Gas masks
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Masca contra gazelor
Description: Masca contra gazelor = 64.039 complete.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Costum de protectie CBRN filtrant-sorbant
Description: Costum de protectie CBRN filtrant-sorbant = 38.924 complete
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 35113410 Garments for biological or chemical protection
Lot: LOT-0003
Title: Pelerina de protectie cu o singura intrebuintare
Description: Pelerina de protectie cu o singura intrebuintare = 86.705 complete
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 35113400 Protective and safety clothing