592328-2026 - Competition
Poland – Vehicles for the emergency services – „Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 ( kategoria2: uterenowiony) dla jednostki OSP Czarny Las
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: „Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 ( kategoria2: uterenowiony) dla jednostki OSP Czarny Las
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 ( kategoria2: uterenowiony) dla jednostki OSP Czarny Las 2. Zamawiający wymaga aby samochód był fabrycznie nowy, nie używany. 3. Zamawiający wymaga , aby Wykonawca złożył wraz z ofertą podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym OPZ oferowanego pojazdu zgodnie z treścią Załącznika nr 6 do SWZ. 4. Pojazd zabudowany i wyposażony musi spełniać wymagania: - ustawy „Prawo o ruchu drogowym” (Dz. U. z 2021 r., poz. 450, z późn. zm.), wraz z przepisami wykonawczymi do ustawy, - rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz.U.z2007r.,Nr 143, poz.1002,z późn.zm.), - rozporządzenia ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 29 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. z 2020 r., poz. 384 z póżn. zm.). 5. Pojazd musi posiadać świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej na terenie Polski wydane na postawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochrony zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania, jeśli jest wymagane. Urządzenia i podzespoły powinny spełniać wymagania odrębnych przepisów krajowych i/lub międzynarodowych. Urządzenia i wyposażenie powinny posiadać Świadectwa Dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB jeśli są wymagane. 6. Pojazd musi być oznakowany numerami operacyjnymi zgodnie z zarządzeniem nr 6 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 8 maja 2025 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej (Dz. Urz. KG PSP, poz. 9).Oznaczenie operacyjne podane zostanie w trakcie realizacji zamówienia. 7. Zamawiający wymaga objęcia pojazdu minimalnym okresem gwarancji na cały pojazd 24 miesiące od daty odbioru przez Zamawiającego. Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach tam określonych – niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. Okres udzielonej gwarancji jest jednym z kryteriów oceny ofert 8. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiący załącznik nr 6 do SWZ. Kody i nazwy Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) dla zamówienia: 34144200-0 pojazdy służb ratowniczych 34114110-3 pojazdy ratownicze 34114000-9 pojazdy specjalne Przedmiot zamówienia jest dofinansowany ze środków Urzędu Gminy w Mykanowie , Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego oraz Województwa Śląskiego.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144200 Vehicles for the emergency services
Additional classification (cpv): 34114000 Specialist vehicles, 34114110 Rescue vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: gaśniczego z układem napędowym 4x4 ( kategoria2: uterenowiony) dla jednostki OSP Czarny Las 2. Zamawiający wymaga aby samochód był fabrycznie nowy, nie używany. 3. Zamawiający wymaga , aby Wykonawca złożył wraz z ofertą podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym OPZ oferowanego pojazdu zgodnie z treścią Załącznika nr 6 do SWZ. 4. Pojazd zabudowany i wyposażony musi spełniać wymagania: - ustawy „Prawo o ruchu drogowym” (Dz. U. z 2021 r., poz. 450, z późn. zm.), wraz z przepisami wykonawczymi do ustawy, - rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz.U.z2007r.,Nr 143, poz.1002,z późn.zm.), - rozporządzenia ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 29 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. z 2020 r., poz. 384 z póżn. zm.). 1. W celu wstępnego potwierdzenia, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu, należy wraz z ofertą przedłożyć - Przedmiotowy środek dowodowy - szczegółowy opis oferowanego pojazdu z podaniem nazwy modelu i producenta wraz z parametrami technicznymi potwierdzającymi, że oferowany pojazd spełnia wymagania określone w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1a do SWZ Oraz : aktualne na dzień składania ofert oświadczenie stanowiące wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu, w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, zwanego dalej JEDZ stanowiący załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. 2. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, następujących podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia: 1) Dokumentów potwierdzających brak podstaw do wykluczenia: ˗ informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert; ˗ oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 8 do SWZ; ˗ oświadczenia Wykonawcy potwierdzające brak podstaw wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 9 do SWZ; ˗ oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby - potwierdzającego brak podstaw wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 10 do SWZ; ˗ odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, jeśli nie wskaże dostępności tych dokumentów w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych w ofercie; ˗ Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania.
Additional classification (cpv): 34114110 Rescue vehicles, 34114000 Specialist vehicles
Options:
Description of the options: Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie