592377-2019 - ResultRomania-Roșiorii de Vede: IT software development services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„Furnizarea de echipamente specializate, software și conținutul educațional pentru înființarea unui muzeu virtual în municipiul Roșiorii de Vede” – proiect nr. ROBG-41 [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 4652694_2019_PAAPD1081298
II.1.2.
Main CPV code
72212517 IT software development services
II.1.4.
Short description
Scopul acestei achiziții publice este înființarea unui muzeu virtual în municipalitatea Roșiorii de Vede prin furnizarea de echipament specializat, software și conținut educațional de divertisment ca parte a implementării pachetului de lucru №3 „Înființarea unui muzeu virtual în municipalitatea Gorna Oryahovitsa și în municipalitatea Roșiorii de Vede”, Activitate №3.2. „Înființarea unui muzeu virtual în municipalitatea Roșiorii de Vede” din proiect.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18.
Data la care autoritatea contractantă va răspunde (prin intermediul buletinului consolidat de răspuns) în mod clar și complet la toate solicitările de clarificări și la toate solicitările de informații suplimentare primite de la operatorii economici interesați este: cu 8 zile calendaristice înainte de termenul limită pentru primirea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
48820000 Servers, 48900000 Miscellaneous software package and computer systems
II.2.4.
Description of the procurement
Muzeul virtual din municipalitatea Roșiorii de Vede va fi amplasat într-o cameră specială din clădirea situată la: Str. Mărășești nr. 39, Roșiori de Vede, 145100, Teleorman, Romania.
Muzeul virtual va cuprinde o colecție de artefacte electronice și resurse informationale digitizate. Colecțiile artefactelor electronice vor include imagini, desene, fotografii, diagrame, grafică, înregistrări, segmente video, articole din ziare, stenograme ale unor interviuri, baze de date digitale ce vor fi salvate pe serverul muzeului virtual. De asemenea, prin crearea muzeului virtual, va fi posibilă prezentarea patrimoniului cultural și natural într-un mediu digital tridimensional.
În muzeul virtual planificat de la municipalitatea Roșiorii de Vede vor exista 2 secțiuni separate, după cum urmează:
— secțiunea „Proiecții”,
— secțiunea „Proiecții holografice”.