592506-2020 - ResultRomania-Oradea: Roadworks
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Execuția de lucrări aferentă obiectivului „Creșterea mobilității urbane din zona Nufărul-Cantemir” cod unic 4230487/2020/28
Reference number: 4230487/2020/28
II.1.2.
Main CPV code
45233140 Roadworks
II.1.4.
Short description
Obiectul contractului este: executia de lucrari pentru obiectivul „Cresterea mobilitatii urbane din zona Nufarul-Cantemir”.
Se propune reabilitarea/modernizarea celor două artere majore din municipiul Oradea, strada Nufărului și Dimitrie Cantemir, care fac parte din traseul drumului național DN 76-relația Deva.
Tipurile de lucrari sunt cele descrise in caietele de sarcini/proiectele tehnice de executie puse la dispozitie si intocmite de S.C. Aquacons S.R.L., dupa cum urmeaza:
— lucrari rutiere;
— lucrari linii de tramvai;
— lucrari trotuare, pista biciclisti;
— spatii verzi;
— iluminat public;
— semaforizare;
— lucrari apa – canal.
Termenul pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 16 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor. Solicitarile de clarificari vor fi transmise in format editabil.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
31527200 Exterior lights, 34941300 Tramline, 45232130 Storm-water piping construction work, 45233161 Footpath construction work, 45316000 Installation work of illumination and signalling systems
II.2.4.
Description of the procurement
Executia de lucrari pentru obiectivul „Cresterea mobilitatii urbane din zona Nufarul-Cantemir”.
Valoarea totala estimata: 44 530 323,33 RON fara TVA.
(a) Cuantumul cheltuielilor „diverse si neprevazute” mentionate de proiectant in devizul general este de: 4 401 500,75 RON reprezentand 10 %.
Aceasta suma nu a fost inclusa in valoarea estimata si va putea fi accesata pe parcursul derularii contractului, daca vor fi indeplinite conditiile prevazute la art. 221 din Legea 98/2016.