592967-2026 - Competition
Poland – Pharmaceutical products – Dostawa leków i płynów infuzyjnych
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa leków i płynów infuzyjnych
Description: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy na zamówienie Zamawiającego leków i płynów infuzyjnych, z podziałem na 9 części zamówienia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym asortyment, dawki, postacie oraz ilości, określa Załącznik nr 2 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. 3. Asortyment będący przedmiotem zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i stosowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne (tekst jednolity: Dz.U. 2026 poz. 612). Wykonawca zobowiązany jest posiadać wszelkie wymagane przepisami prawa dokumenty dopuszczające oferowane produkty lecznicze do obrotu oraz okazać je na żądanie Zamawiającego (z wyłączeniem produktów leczniczych sprowadzanych w trybie importu docelowego). 4. W złożonych ofertach należy podać nazwę handlową preparatu, wielkość opakowania, nazwę producenta, kod GTIN/EAN, numer pozwolenia dopuszczającego do obrotu oraz szczegółowe informacje o produkcie. W przypadku gdy oferowane opakowanie leku zawiera inną liczbę jednostek (np. tabletek, ampułek), Wykonawca zobowiązany jest do odpowiedniego przeliczenia ilości opakowań. W przypadku otrzymania niepełnej liczby opakowań, ilość należy zaokrąglić w górę do pełnego opakowania. Wskazany w Formularzu asortymentowo-cenowym kod EAN (GTIN) ma charakter informacyjny i służy identyfikacji oferowanego produktu na dzień składania oferty. Zmiana kodu EAN (GTIN) w okresie obowiązywania umowy, wynikająca ze zmiany opakowania, dystrybutora lub oznaczenia handlowego, przy zachowaniu tej samej substancji czynnej, dawki, postaci farmaceutycznej oraz numeru pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, nie stanowi zmiany treści oferty ani zmiany umowy. 5. Zamawiający dopuszcza zamianę tabletek na kapsułki (i odwrotnie), zamianę ampułek na fiolki (i odwrotnie) pod warunkiem zachowania tej samej postaci leku. Natomiast nie dopuszcza zamiany leków o przedłużonym działaniu i zmodyfikowanym uwalnianiu na lek w postaci klasycznej tabletki, drażetki, kapsułki. 6. Zamawiający wymaga aby w celu zachowania bezpieczeństwa farmakoterapii różne dawki tego samego produktu leczniczego zawartego w jednym Zadaniu pochodziły od jednego producenta - dotyczy to tej samej postaci leku.
Internal identifier: 37/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33600000 Pharmaceutical products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zadanie 1 - Środki odurzające i leki psychotropowe 1
Description: Środki odurzające i leki psychotropowe 1
Internal identifier: Zadanie 1
Lot: LOT-0002
Title: Zadanie 2 - Środki odurzające i leki psychotropowe 2
Description: Środki odurzające i leki psychotropowe 2
Internal identifier: Zadanie 2
Lot: LOT-0003
Title: Zadanie 3 - Antybiotyki 1
Description: Antybiotyki 1
Internal identifier: Zadanie 3
Lot: LOT-0004
Title: Zadanie 4 - Antybiotyki 2
Description: Antybiotyki 2
Internal identifier: Zadanie 4
Lot: LOT-0005
Title: Zadanie 5 - Antybiotyki 3
Description: Antybiotyki 3
Internal identifier: Zadanie 5
Lot: LOT-0006
Title: Zadanie 6 - Antybiotyki 4
Description: Antybiotyki 4
Internal identifier: Zadanie 6
Lot: LOT-0007
Title: Zadanie 7 - Antybiotyki 5
Description: Antybiotyki 5
Internal identifier: Zadanie 7
Lot: LOT-0008
Title: Zadanie 8 - Leki różne 23
Description: Leki różne 23
Internal identifier: Zadanie 8
Lot: LOT-0009
Title: Zadanie 9 - Płyny infuzyjne 2
Description: Płyny infuzyjne 2
Internal identifier: Zadanie 9