593119-2026 - Competition
Poland – Laboratory reagents – Sukcesywna dostawa zużywalnych materiałów laboratoryjnych w 3 pakietach dla jednostek organizacyjnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Sukcesywna dostawa zużywalnych materiałów laboratoryjnych w 3 pakietach dla jednostek organizacyjnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
Description: Zmiany i wyjaśnienie treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia będą udostępniane na stronie internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1363997 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa zużywalnych materiałów laboratoryjnych w 3 pakietach dla jednostek organizacyjnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. 2. Na przedmiot zamówienia składają się następujące pakiety, opisane szczegółowo w załączniku nr 3 do ni-niejszej SWZ: Pakiet 1 – zużywalne materiały laboratoryjne Pakiet 2 – zużywalne materiały laboratoryjne Pakiet 2 – zużywalne materiały laboratoryjne 3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych w zakresie opisanych pakietów od 1 do 3. Każdemu z Wykonawców przysługuje możliwość złożenia oferty na wybrany przez siebie pakiet lub pakiety. 4. Ilości poszczególnych produktów zostały podane szacunkowo na okres 12 miesięcy od daty zawarcia Umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niezrealizowania 50% wartości zamówienia podstawowego, bez ko-nieczności zmiany warunków Umowy (dotyczy Pakiet 1-3) 5. Wymagany termin ważności artykułów będących przedmiotem zamówienia dla każdej z dostaw co najmniej 12 miesięcy, z wyłączeniem tego przedmiotu zamówienia, dla którego producent zastrzegł krótszy termin ważności liczony od daty dostawy towaru (dotyczy Pakiet 1-3) 9. W związku z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE. Nr L 229 z 31.07.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. oraz w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukra-inie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 08.04.2022, str. 1, oraz Dz.Urz. UE nr L 2033 z 23.10.2025, str. 1, ze zm.), Zamawiający informuje, że nie udzieli zamówienia publicznego objętego zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)–e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. 12. W celu potwierdzenia, że wobec Wykonawcy nie zachodzi którakolwiek z przesłanych wyszczególnionych w ust. 11 powyżej, do oferty należy załączyć oświadczenie – załącznik nr 5 do SWZ – w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 13. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w ust. 12 powyżej, składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 14. Szczegółowe postanowienia dotyczące wykonywania zobowiązań odnoszących się do niniejszego zamówienia zawarto w projekcie umowy – załącznik nr 4 do SWZ.
Internal identifier: GUM2026ZP0088
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pakiet 1 –zużywalne materiały laboratoryjne
Description: Sukcesywna dostawa zużywalnych materiałów laboratoryjnych w 3 pakietach dla jednostek organizacyjnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Internal identifier: Pakiet 1
Lot: LOT-0002
Title: Pakiet 2 - zużywalne materiały laboratoryjne
Internal identifier: Pakiet 2
Lot: LOT-0003
Title: Pakiet 3 - zużywalne materiały laboratoryjne
Description: sukcesywna dostawa zużywalnych materiałów laboratoryjnych w 3 pakietach dla jednostek organizacyjnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Internal identifier: Pakiet 3