593441-2026 - Competition
Hungary – Life insurance services – Csoportos személybiztosítási szerződés 2027-2028
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Csoportos személybiztosítási szerződés 2027-2028
Description: Élet és balesetbiztosítás a MÁV Személyszállítási Zrt. összes munkavállalójára vonatkozóan 2027. január 01. – 2028. december 31. időszakra.
Internal identifier: EKR001538302026
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66511000 Life insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: A közbeszerzés célja csoportos élet-, és balesetbiztosítási szerződés megkötése annak érdekében, hogy a MÁV Személyszállítási Zrt., mint ajánlatkérő megteremtse a mindenkor hatályos Kollektív Szerződése (KSZ) alapján járó élet és balesetbiztosítási védelmének feltételeit. A biztosítási szerződés alapján a Biztosító az általa nyújtott biztosítási szolgáltatással a Társaság munkavállalói részére járó élet és balesetbiztosítási juttatások megtérítésére vonatkozó kötelezettséget teljesíti. A hatályos Kollektív Szerződés 69. §-a alapján a munkavállaló nem munkabaleseti eredetű halála esetén az örököst/örököseit vagy a kedvezményezettet/kedvezményezetteket 750.000,- Ft összegű juttatás illeti meg, melyet a munkáltató biztosítási szerződés útján is jogosult nyújtani. A hatályos Kollektív Szerződés 77. §-a alapján a munkavállaló munkabaleset következtében meghal, megrokkan, részleges egészségkárosodást szenved, illetőleg keresőképtelen beteggé válik, részére vagy örököse(i) vagy a kedvezményezettje(i) részére a munkáltató – az Mt. 166–178. §-okban foglaltakon túlmenően – az alábbi kártérítési összegeket köteles megfizetni, melyet a munkáltató biztosítási szerződés útján is jogosult nyújtani. a) baleseti eredetű halál esetén 1.500.000 Ft b) baleseti eredetű teljes (100%-os) rokkantság esetén 2.500.000 Ft c) balesetből eredő keresőképtelen betegséggel járó, folyamatos (megszakítás nélküli) keresőképtelen betegség esetén - legalább húsz munkanap esetén 35.000 Ft - legalább harminc munkanap esetén 35.000 Ft (további) - legalább negyven munkanap esetén 35.000 Ft (további) kártérítés illeti meg a munkavállalót. Továbbá a a Közbeszerzési Dokumentumok mellékletét képező Szakmai leírás tartalmazza a balesetből eredő állandó részleges egészségkárosodás esetén a 100%-os egészségromlásra (megrokkanásra) megállapított összegnek az egészségkárosodás szerinti Biztosítottat megillető hányadát. Ajánlatkérő tájékoztatásul közli, hogy a MÁV Személyszállítási Zrt. 2027. január 01-i munkavállalóinak tervezett statisztikai állományi létszáma: 30.016 fő. A közbeszerzés tárgyát képező biztosítási szolgáltatás minden részletét, jellemzőjét a Közbeszerzési Dokumentumok mellékletét képező Szakmai leírás és Szerződéstervezet tartalmazza.
Internal identifier: EKR001538302026/1