594063-2021 - ResultRomania-Turda: Roadworks
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
LUCRARI DE REABILITARE SI MODERNIZARE STRAZI, ALEI SI PARCARI CAROSABILE SI PIETONALE DE PE RAZA MUNICIPIULUI TURDA, JUDETUL CLUJ
Reference number: 13066 din 21. 06.2017
II.1.2.
Main CPV code
45233140 Roadworks
II.1.4.
Short description
Contractul include urmatoarele categorii de lucrari:
- Frezare suprafete de asfalt/beton;
- Asternere mixturi asfaltice la carosabil si trotuare;
- Realizare pat drum;
- Realizare fundatie drum din piatra sparta/balast;
- Procurare si montaj rigole, ridicare la cota capace, guri de scurgere;
- Procurare si montaj pavele prefabricate din beton la trotuare/parcari;
- Marcaje;
- Procurare si montaj indicatoare;
- Retea de canalizare pluviala;
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45233142 Road-repair works, 45233222 Paving and asphalting works
II.2.4.
Description of the procurement