594076-2020 - ResultRomania-Baia Mare: Snow-clearing services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de deszăpezire în municipiul Baia Mare în perioada 2018-2022
Reference number: 3627692/2018/S6
II.1.2.
Main CPV code
90620000 Snow-clearing services
II.1.4.
Short description
Servicii de deszăpezire în municipiul Baia Mare în perioada 2018-2022.
În baza acordului-cadru încheiat se urmăreşte în principiu prestarea următoarelor activităţi:
— curăţatul manual al zăpezii;
— împrăștierea materialului antiderapant, pentru combaterea poleiului;
— curăţarea mecanizată a zăpezii – pluguitul;
— curăţarea gurilor de scurgere;
— încărcat, transportat zăpadă și gheață.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
90630000 Ice-clearing services
II.2.4.
Description of the procurement
Scopul contractului îl reprezintă stabilirea elementelor/condiţiilor esenţiale care vor guverna desfăşurarea activităţii de deszăpezire în municipiul Baia Mare.
Durata pentru care se încheie acordul-cadru a serviciului public de salubrizare, componenta deszăpezire, a municipiului Baia Mare este de maximum 4 ani (patru ani) calendaristici sau până la intrarea în vigoare a contractului de delegare a gestiunii serviciului public de salubrizare inclusiv componenta deszăpezire a municipiului Baia Mare.
Valoare estimată pentru acordul-cadru pentru 4 ani:
— valoare minimă estimată acord-cadru: 14 226 080 RON fără TVA;
— valoare maximă estimată acord-cadru: 94 138 880 RON fără TVA.
Valoare estimată pentru un contract subsecvent:
— valoare minimă estimată contract subsecvent: 1 422 280 RON fără TVA;
— valoare maximă estimată contract subsecvent: 16 526 080 RON fără TVA.
Cantitățile minime și maxime pentru acordul-cadru sunt prezentate în Anexa 3, Anexa 4, Anexa 5 la caietul de sarcini.
Cantitățile minime și maxime pentru un contract subsecvent sunt prezentate în Anexa 6, Anexa 7, Anexa 8 la caietul de sarcini.