594128-2026 - Competition
Bulgaria – Repair and maintenance services of measuring, testing and checking apparatus – Техническо обслужване (ТО) и ремонт на средствата за измерване, средства за автоматизация, оборудване за физико-химични анализи, лабораторна и преносима техника на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Техническо обслужване (ТО) и ремонт на средствата за измерване, средства за автоматизация, оборудване за физико-химични анализи, лабораторна и преносима техника на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД
Description: Обществената поръчка включва профилактично техническо обслужване и ремонт за поддържане на експлоатационното състояние, надеждност и разполагаемост на оборудването на площадката на АЕЦ „Козлодуй“ посредством: 1. Извършване на техническо обслужване с периодичност, определена от заводската документация и съгласувана с Възложителя. 2. Ремонт, изразяващ се в отстраняване на дефекти в срок, определен от Технологичния регламент. 3. Доставка на резервни части, свързани с техническото обслужване и ремонт. 4. Обследване на системите, създаване база данни за отказите, анализ на отказите и даване на предложения за повишаване на надеждността, продължаване на срока на служба и управление на остатъчния ресурс. Обема и изискванията към изпълнението на обществената поръчка са подробно разписани в Техническо задание № 25.АЕЦ.ТЗ.699.
Internal identifier: 522548
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50410000 Repair and maintenance services of measuring, testing and checking apparatus
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Обществената поръчка включва профилактично техническо обслужване и ремонт за поддържане на експлоатационното състояние, надеждност и разполагаемост на оборудването на площадката на АЕЦ „Козлодуй“ посредством: 1. Извършване на техническо обслужване с периодичност, определена от заводската документация и съгласувана с Възложителя. Техническото обслужване е съвкупност от дейности, които се извършват периодично и в пълен обем, с цел спазване препоръките и изискванията на производителя на оборудването, както и съответните стандарти, за гарантиране на безаварийната работа на оборудването, системите и компонентите, предмет на Техническото задание. 2. Ремонт, изразяващ се в отстраняване на дефекти в срок, определен от Технологичния регламент, изпълнение на дейности по възстановяване на работоспособността на оборудването и способността на отказалите средства, системи и компоненти да изпълняват възложените им функции в рамките на проектните характеристики и критерии. Ремонтите биват планови и не планов. 3. Доставка на резервни части, свързани с техническото обслужване и ремонт. Доставя се оборудване, резервни части, материали, консумативи, реагенти, реактиви, химикали и др., за извършване на дейностите по ТО и ремонт или замяна на такива с изчерпан ресурс, необходими за отстраняване на дефектите/неизправностите и възстановяване на работата и характеристиките на оборудването и системите. Доставя се оборудване, резервни части, материали, консумативи, реагенти, реактиви, химикали и др. за попълване на аварийния резерв на Възложителя. 4. Обследване на системите, създаване база данни за отказите, анализ на отказите и даване на предложения за повишаване на надеждността, продължаване на срока на служба и управление на остатъчния ресурс. Анализира се повторяемостта на отказите/дефектите и причините за тях на основание информацията в собствените бази данни за ТО и Р и се предлага на Възложителя извършването на превантивни действия, корекции, преработка или коригиращи действия за конкретно оборудване/системи/компоненти. Обемът и изискванията към изпълнението на обществената поръчка са подробно разписани в Техническо задание № 25.АЕЦ.ТЗ.699.