594247-2020 - ResultRomania-Bucharest: IT services: consulting, software development, Internet and support
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Asigurarea continuității activității de emitere a permiselor de conducere, a certificatelor de înmatriculare și autorizațiilor provizorii de circulație
II.1.2.
Main CPV code
72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4.
Short description
Asigurarea continuitatii activitatii de emitere a documentelor prin furnizarea de catre Canadian Bank Note Company Limited (CBN) a unei solutii integrate pentru functionarea si modernizarea Sistemului National de Emitere a Permiselor de Conducere a Certificatelor de Inmatriculare si a Autorizatiilor Provizorii de Circulatie solicitate de Ministerul Afacerilor Interne – Directia regim permise de conducere si inmatriculare a vehiculelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Asigurarea continuitatii activitatii de emitere a documentelor prin furnizarea de catre Canadian Bank Note Company Limited (CBN) a unei solutii integrate, pentru functionarea si modernizarea Sistemului National de Emitere a Permiselor de Conducere, a Certificatelor de Inmatriculare si Autorizatiilor Provizorii de Circulatie solicitate de MAI – DRPCIV, compusa din urmatoarele:
— furnizarea blanchetelor necesare pentru emiterea permiselor de conducere, certificatelor de inmatriculare, autorizatiilor provizorii de circulatie a autovehiculelor;Implementarea in SNE a proiectelor/aplicatiilor noi, inclusiv echipamentelor, consumabilelor si pieselor de schimb aferente;
— asigurarea serviciilor de mentenanta si suport pentru SNE pentru echipamentele existente si pentru cele contractate prin prezentul;
— furnizarea de echipamente noi si piese de schimb necesare pentru functionarea optima a SNE;
— furnizarea de consumabile pentru functionarea SNE;
— instruirea personalului R.A. APPS.