2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Stromiec od 1 listopada 2026 r. do 31 października 2027 r.
Description: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie następujących usług: 1) odbiór odpadów komunalnych – polegających na selektywnej zbiórce oraz zmieszanych (zgodnie z obowiązującym prawem, w tym wymaganiami ochrony środowiska): a) powstających na nieruchomościach z terenu gminy Stromiec, na których zamieszkują mieszkańcy, b) powstających na nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe objętych systemem odbioru odpadów komunalnych Gminy Stromiec, c) gromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (dalej PSZOK) gminy Stromiec, 2) transport i zagospodarowanie ww. odpadów (zgodnie z obowiązującym prawem, w tym wymaganiami ochrony środowiska), polegające na przekazaniu odpadów do instalacji komunalnej celem poddania ich odzyskowi lub unieszkodliwianiu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale II SWZ oraz w Załączniku nr 2 do SWZ. -Zamawiający nie dopuszcza możliwości udzielenia zamówienia uzupełniającego. -Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia ofert częściowych. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na jednorodny, funkcjonalnie i organizacyjnie powiązany charakter usług obejmujących odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu całej Gminy Stromiec, w tym odpadów odbieranych w ramach obsługi Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Podział zamówienia na części według obszaru, rodzaju nieruchomości lub poszczególnych frakcji odpadów mógłby prowadzić do rozproszenia odpowiedzialności za prawidłową realizację harmonogramów, ciągłość odbioru odpadów, obsługę zgłoszeń i reklamacji, ewidencję oraz rozliczenie mas odebranych odpadów, a także za ich prawidłowe zagospodarowanie. Podział mógłby również powodować nakładanie się tras i terminów odbioru, utrudniać koordynację usługi oraz zwiększać koszty nadzoru nad jej realizacją. Realizacja zamówienia przez jednego wykonawcę zapewni jednolity system odbioru odpadów na terenie całej gminy, jednoznaczną odpowiedzialność za wykonanie usługi oraz spójność dokumentacji i rozliczeń. Jednocześnie zakres i wielkość zamówienia nie ograniczają możliwości ubiegania się o jego udzielenie przez małych i średnich przedsiębiorców, którzy mogą wspólnie ubiegać się o zamówienie, korzystać z zasobów innych podmiotów lub powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom. Brak podziału zamówienia na części jest zatem uzasadniony względami organizacyjnymi, technicznymi i ekonomicznymi oraz koniecznością zapewnienia ciągłości i prawidłowej realizacji usługi. -Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia ofert wariantowych. -Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. -Zamawiający wyraża zgodę na powierzenie Podwykonawcy wybranych przez Wykonawcę części zamówienia (zgodnie z zapisami ustawy Prawo zamówień publicznych).
Internal identifier: ZWI.271.1.11.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90512000 Refuse transport services, 90533000 Waste-tip management services, 90514000 Refuse recycling services, 90513100 Household-refuse disposal services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie następujących usług: 1) odbiór odpadów komunalnych – polegających na selektywnej zbiórce oraz zmieszanych (zgodnie z obowiązującym prawem, w tym wymaganiami ochrony środowiska): a) powstających na nieruchomościach z terenu gminy Stromiec, na których zamieszkują mieszkańcy, b) powstających na nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe objętych systemem odbioru odpadów komunalnych Gminy Stromiec, c) gromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (dalej PSZOK) gminy Stromiec, 2) transport i zagospodarowanie ww. odpadów (zgodnie z obowiązującym prawem, w tym wymaganiami ochrony środowiska), polegające na przekazaniu odpadów do instalacji komunalnej celem poddania ich odzyskowi lub unieszkodliwianiu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale II SWZ oraz w Załączniku nr 2 do SWZ.
Additional classification (cpv): 90512000 Refuse transport services, 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90514000 Refuse recycling services