594389-2026 - Competition
Poland – CT scanners – 216/PN/2026 Dostawa sprzętu medycznego dla UCK
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title216/PN/2026 Dostawa sprzętu medycznego dla UCK
Description1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) Dostawa sprzętu medycznego o parametrach technicznych określonych w Załączniku numer 4a, 4b, 4c i 4d do SWZ, zwanym dalej „sprzętem”, wraz z instalacją, uruchomieniem i przeszkoleniem personelu Zamawiającego; 2) Dostawa kompletnych zestawów jednorazowych wyrobów medycznych, zgodnie z wymaganiami określonymi w Załączniku numer 18 do SWZ; 3) Wykonanie prac adaptacyjnych określonych w Załączniku numer 16a, 16b, 16c i 16d do SWZ. 2. Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje następujące zadania: Zadanie 1: 1) Tomograf komputerowy zabiegowy (1 sztuka) o parametrach technicznych określonych w Załączniku numer 4a do SWZ; 2) Kompletne zestawy jednorazowych wyrobów medycznych niezbędnych do wykonania procedury z wykorzystaniem systemu nawigacji w zabiegach wykonywanych pod kontrolą tomografii komputerowej zgodnie z wymaganiami określonymi w Załączniku numer 18 do SWZ; 3) Wykonanie prac adaptacyjnych zgodnie z wymaganiami określonymi w Załączniku numer 16a do SWZ; Zadanie 2: 1) Angiograf dwupłaszczyznowy (2 sztuki) o parametrach technicznych określonych w Załączniku numer 4b do SWZ; 2) Wykonanie prac adaptacyjnych zgodnie z wymaganiami określonymi w Załączniku numer 16b do SWZ; Zadanie 3: 1) Aparat rentgenowski (stacjonarny) (1 sztuka) o parametrach technicznych określonych w Załączniku numer 4c do SWZ; 2) Wykonanie prac adaptacyjnych zgodnie z wymaganiami określonymi w Załączniku numer 16c do SWZ; Zadanie 4: 1) Aparat rentgenowski (sufitowy) (1 sztuka) o parametrach technicznych określonych w Załączniku numer 4d do SWZ; 2) Wykonanie prac adaptacyjnych zgodnie z wymaganiami określonymi w Załączniku numer 16d do SWZ; 3. Dokument „Teletechniczny standard technologiczny UCK” zawierający dane o instalacjach/systemach centralnych zainstalowanych w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym zostanie udostępniony Wykonawcom w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy prowadzonego postępowania po uprzednim zawarciu umowy o zachowaniu poufności stanowiącej Załącznik numer 17 do SWZ. 4. Zakres prac oraz wszystkie niezbędne dokumenty niezbędne do wykonania prac adaptacyjnych znajdują się w Załączniku numer 16a, 16b, 16c i 16d do SWZ. 5. Sprzęt wymieniony w pkt 2 musi spełniać warunki graniczne określone odpowiednio w Załączniku numer 4a, 4b, 4c i 4d do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z warunków granicznych określonych odpowiednio w Załączniku numer 4a, 4b, 4c i 4d do SWZ spowoduje odrzucenie oferty. 6. Sprzęt wymieniony w pkt 2 zostanie dostarczony wraz z osprzętem niezbędnym do jego prawidłowego funkcjonowania. 7. Dostawa sprzętu, o którym mowa w pkt 2 nastąpi w miejsce wskazane przez Zamawiającego w Gdańsku, przy ul. Smoluchowskiego 17 na koszt Wykonawcy. 8. Wykonawca przeszkoli personel Zamawiającego z zakresu podstaw eksploatacji sprzętu. 9. Wykonawca zobowiązany będzie zagwarantować, że dostarczony sprzęt jest fabrycznie nowy, kompletny, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolny od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych, dopuszczony do stosowania w publicznych zakładach opieki zdrowotnej. 10. Oferowany sprzęt musi być fabrycznie nowy wyprodukowany w 2026 lub 2027 roku. 11. Zamawiający w zakresie Zadania 1, 2, 3 i 4 wymaga od Wykonawców odbycia wizji lokalnej, pod rygorem odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy PZP. Wizja lokalna odbędzie się w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, budynek CMI (Centrum Medycyny Inwazyjnej) I piętro, rejestracja TK/MR przy wejściu do sekretariatu Kierownika Radiologii przy ulicy Smoluchowskiego 17 w Gdańsku w dniu 04.09.2026 roku o godzinie 12:00. 12. Na potwierdzenie odbycia wizji przedstawiciel Wykonawcy podpisze podczas wizji oświadczenie o jej odbyciu – według Załącznika numer 19 do SWZ. 13. Zamawiający wymaga, aby zaoferowane zestawy jednorazowych wyrobów medycznych, o którym mowa w pkt 2 ppkt 2) w zakresie Zadania 1 spełniały wymagania dotyczące wyrobów medycznych zawarte w ustawie z dnia 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620) oraz w wydanych na podstawie tejże ustawy, aktach wykonawczych. 15. Zaoferowane w zakresie Zadania 1 zestawy jednorazowych wyrobów medycznych muszą spełniać wymagania bezwzględne określone w Załączniku numer 18 do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z wymagań bezwzględnych określonych w Załączniku numer 18 do SWZ spowoduje odrzucenie oferty. 16. Dostawa zestawów jednorazowych wyrobów medycznych będzie realizowana na podstawie zamówień częściowych. Maksymalny termin dostawy wynosi 6 dni roboczych od daty złożenia zamówienia przez Zamawiającego. 17. Zestawy jednorazowych wyrobów medycznych Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć do Działu Zaopatrzenia Medycznego przy ul. Smoluchowskiego 17 na jego koszt. 18. Przedmiot zamówienia w zakresie Zadania 1, 2 i 3 dofinansowany jest ze środków Funduszu Medycznego w ramach dotacji celowej udzielonej przez Skarb Państwa – Ministra Zdrowia na podstawie umowy nr DOI/FM/SIS/ONKO/2026/25/181 na dofinansowanie realizacji programu inwestycyjnego pn. „Rozwój terapii onkologicznej przez zapewnienie innowacyjnych i kompleksowych metod diagnostycznych i leczniczych w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym”, zawartej w dniu 29.04.2026 roku między Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia, a Uniwersyteckim Centrum Klinicznym.
Internal identifier216/PN/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33115100 CT scanners
5. Lot
LotLOT-0001
Title1) Tomograf komputerowy zabiegowy (1 sztuka), 2) Kompletne zestawy jednorazowych wyrobów medycznych niezbędnych do wykonania procedury z wykorzystaniem systemu nawigacji w zabiegach wykonywanych pod kontrolą tomografii komputerowej, 3) Wykonanie prac adaptacyjnych
DescriptionSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku numer 4a, 16a i 18 do SWZ
Internal identifierZadanie 1
Additional classification (cpv): 33140000 Medical consumables, 45262700 Building alteration work
LotLOT-0002
Title1) Angiograf dwupłaszczyznowy (2 sztuki), 2) Wykonanie prac adaptacyjnych
DescriptionSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku numer 4b i 16b
Internal identifierZadanie 2
Main classification (cpv): 33111721 Digital angiography devices
Additional classification (cpv): 45262700 Building alteration work
LotLOT-0003
Title1) Aparat rentgenowski (stacjonarny) (1 sztuka), 2) Wykonanie prac adaptacyjnych
DescriptionSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku numer 4c i 16c
Internal identifierZadanie 3
Main classification (cpv): 33111000 X-ray devices
LotLOT-0004
Title1) Aparat rentgenowski (sufitowy) (1 sztuka), 2) Wykonanie prac adaptacyjnych
DescriptionSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku numer 4d i 16d
Internal identifierZadanie 4