594573-2021 - ResultRomania-Otopeni: Aviation kerosene
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord-cadru de furnizare ”Combustibil pentru turboreactoare-combustibil pentru turbomotoare de aviaţie”
Reference number: A1-5522/12.07.2021
II.1.2.
Main CPV code
09131000 Aviation kerosene
II.1.4.
Short description
Obiectul acordului cadru este furnizarea de ”Combustibil pentru turboreactoare-combustibil pentru turbomotoare de aviaţie” structurat pe 2 (două) loturi.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a candidaturilor/ofertelor.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor – 18
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Combustibil turboreactor tip JET A1
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Incheierea unui Acord-cadru de furnizare ”Combustibil tip JET A1” având durata de 36 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a specificatiei tehnice a produsului.
Cantitatea minima a acordului cadru = 15600 Tone
Cantitate maxima a acordului-cadru = 62400 Tone
Cantitatea minima ce face obiectul unui singur contract subsecvent pentru lotul nr.1 = 5700 tone
Cantitatea maxima ce face obiectul unui singur contract subsecvent pentru lotul nr.1 = 20800 tone
Combustibil turboreactor tip JET A1 pentru aplicatii militare speciale
Lot No: 2
Incheierea unui Acord-cadru de furnizare ”Combustibil tip JET A1 pentru aplicaţii militare speciale” având durata de 36 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a specificatiei tehnice a produsului.
Cantitatea minima a acordului cadru = 13500 Tone
Cantitate maxima a acordului-cadru = 45000 Tone
Cantitatea minima ce face obiectul unui singur contract subsecvent pentru lotul nr.1 = 4500 tone
Cantitatea maxima ce face obiectul unui singur contract subsecvent pentru lotul nr.1 = 15000 tone