2. Procedure
Procedure
Title: Röntgenutrustning för kranskärlsintervention
Description: Upphandlingen omfattar Röntgenutrustning för kranskärlsintervention. Upphandlingen avser en (1) styck utrustning till Universitetssjukhuset i Linköping plus en (1) styck utrustning på option till Vrinnevisjukhuset i Norrköping. Upphandlingen omfattar även underhåll, reservdelar och tillbehör till den aktuella utrustningen.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33111000 X-ray devices
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121341:Lot:1
Additional classification (cpv): 33111721 Digital angiography devices