2. Procedure
Procedure
Title: Παροχή υπηρεσιών καθαριότητας για την κάλυψη των αναγκών της Γενικής Γραμματείας Αποκατάστασης Φυσικών Καταστροφών και Κρατικής Αρωγής για τις ανάγκες καθαρισμού κτιριακών χώρων
Description: Προκηρύσσουμε ηλεκτρονικό διεθνή διαγωνισμό ανοικτής διαδικασίας για την κάλυψη των αναγκών της Γενικής Γραμματείας Αποκατάστασης Φυσικών Καταστροφών και Κρατικής Αρωγής για τις ανάγκες καθαρισμού των χώρων των κτιρίων: • Τ.Α.Ε.Φ.Κ.-Α.Α.: 24ο χλμ. Λ. Μαραθώνος (Διασταύρωση Ραφήνας), Ραφήνα (Εμβ. επιφ.: 523,56 m2), υπόγειο, ισόγειο και α’ όροφος • Τ.Α.Ε.Φ.Κ.-Δ.Α.: Ευαγ. Κιούση (Κοραή) 14, Μέγαρα (Εμβ. επιφ.: 432,00 m2), υπόγειο, ισόγειο • Δ.Α.Ε.Φ.Κ.-Β.Ε.: Ναυαρίνου 28, Καλαμαριά (Εμβ. επιφ.: 1.141,23 m2), β΄ όροφος • Δ.Α.Ε.Φ.Κ.-Δ.Ε.: Καλαβρύτων 52-56 και Φλέμινγκ, Πάτρα (Εμβ. επιφ.: 581,50 m2) α’ όροφος • Τ.Α.Ε.Φ.Κ.- Π.Ε. Ηρακλείου: Κνωσού 6, Ηράκλειο Κρήτης (Εμβ. επιφ.: 341,26 m2), υπόγειο, ισόγειο, α΄ όροφος , β΄ όροφος • Αποθήκες Ασπροπύργου: Λεωφόρος ΝΑΤΟ, περιοχή Γκορυτσά, Ασπρόπυργος( Εμβ. επιφ.: 200,00 m2), ισόγειο γραφείο, φυλάκιο (ισόγειο και όροφος) • Τ.Α.Ε.Φ.Κ.- N.ΧΑΝΙΩΝ: (Γολγοθά 2, Όαση Βαρυπέτρου, Χανία ( Εμβ. επιφ.: 100,00 m2), ισόγειο • Τ.Α.Ε.Φ.Κ.- Π. ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Λάρισα ( Εμβ. επιφ.: 500,00 m2)», για δύο (2) έτη, όπως αυτά αναφέρονται στο «ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α΄» και περιγράφονται στο «ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Δ΄» τα οποία αποτελούν αναπόσπαστα μέρη της Διακήρυξης αυτής, συνολικού προϋπολογισμού εκατόν εβδομήντα χιλιάδων εξακοσίων ενενήντα δύο ευρώ και ενενήντα λεπτών (170.692,90€) μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α και διακοσίων έντεκα χιλιάδων εξακοσίων ογδόντα εννέα ευρώ και είκοσι λεπτών (211.689,20€) συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. και των υπέρ τρίτων κρατήσεων, ως και κάθε άλλη επιβάρυνση, με κριτήριο ανάθεσης τη πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει μόνο τιμής.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Ανάγκες καθαρισμού κτιριακών χώρων που ανεικουν Γενικής Γραμματείας Αποκατάστασης Φυσικών Καταστροφών και Κρατικής Αρωγής
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Προκηρύσσουμε ηλεκτρονικό διεθνή διαγωνισμό ανοικτής διαδικασίας για την κάλυψη των αναγκών της Γενικής Γραμματείας Αποκατάστασης Φυσικών Καταστροφών και Κρατικής Αρωγής για τις ανάγκες καθαρισμού των χώρων των κτιρίων που στεγάζονται οι υπηρεσίες της συγκεκριμένα: • Τομέας Αποκατάστασης Επιπτώσεων Φυσικών Καταστροφών-Ανατολικής Αττικής (Τ.Α.Ε.Φ.Κ. - Α.Α.): 24ο χλμ. Λ. Μαραθώνος (Διασταύρωση Ραφήνας), Ραφήνα (Εμβ. επιφ.: 523,56 m2), υπόγειο, ισόγειο και α’ όροφος • Τομέας Αποκατάστασης Επιπτώσεων Φυσικών Καταστροφών-Δυτικής Αττικής (Τ.Α.Ε.Φ.Κ. - Δ.Α.): οδός Ευαγ. Κιούση (Κοραή) αρ. 14, Μέγαρα Αττικής (Εμβ. επιφ.: 432,00 m2), υπόγειο, ισόγειο • Διεύθυνση Αποκατάστασης Επιπτώσεων Φυσικών Καταστροφών -Βορείου Ελλάδος (Δ.Α.Ε.Φ.Κ. - Β.Ε.): οδός Ναυαρίνου αρ. 28, Καλαμαριά Θεσσαλονίκης (Εμβ. επιφ.: 1.141,23 m2), β΄ όροφος • Διεύθυνση Αποκατάστασης Επιπτώσεων Φυσικών Καταστροφών -Δυτικής Ελλάδας (Δ.Α.Ε.Φ.Κ. - Δ.Ε.): οδός Καλαβρύτων αρ. 52-56 και Φλέμινγκ, Πάτρα (Εμβ. επιφ.: 581,50 m2) α’ όροφος • Τομέας Αποκατάστασης Επιπτώσεων Φυσικών Καταστροφών-Περιφερειακής Ενότητας Ηρακλείου (Τ.Α.Ε.Φ.Κ. - Π.Ε. Ηρακλείου): οδός Κνωσού αρ. 6, Ηράκλειο Κρήτης (Εμβ. επιφ.: 341,26 m2), υπόγειο, ισόγειο, α΄ όροφος, β΄ όροφος • Τομέας Αποκατάστασης Επιπτώσεων Φυσικών Καταστροφών-Νομού Χανίων (Τ.Α.Ε.Φ.Κ.- N. ΧΑΝΙΩΝ): οδός Γολγοθά αρ. 2, Όαση Βαρυπέτρου, Χανιά ( Εμβ. επιφ.: 100,00 m2), ισόγειο • Τομέας Αποκατάστασης Επιπτώσεων Φυσικών Καταστροφών-Περιφέρειας Θεσσαλίας (Τ.Α.Ε.Φ.Κ.- Π. ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ): Λάρισα ( Εμβ. επιφ.: 500,00 m2)», • Αποθήκες Ασπροπύργου: Λεωφόρος ΝΑΤΟ, περιοχή Γκορυτσά, Ασπρόπυργος Αττικής( Εμβ. επιφ.: 200,00 m2), ισόγειο γραφείο, φυλάκιο (ισόγειο και όροφος),
Internal identifier: 503226