2. Procedure
Procedure
Title: Ocena liczebności i rozmieszczenia bobra europejskiego Castor fiber i wydry Lutra lutra w województwie dolnośląskim
Description: 1. Zamówienie obejmuje wykonanie inwentaryzacji bobra europejskiego Castor fiber i wydry Lutra lutra w województwie dolnośląskim oraz opracowanie raportu (dokumentacji) z tej inwentaryzacji, w szczególności: 1) analizę dostępnych materiałów źródłowych i danych archiwalnych, w tym danych przekazanych przez Zamawiającego, pochodzących z dokumentacji planów ochrony i planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 oraz innych opracowań i inwentaryzacji przyrodniczych, 2) opracowanie metodyki prowadzenia badań terenowych, 3) wykonanie inwentaryzacji terenowej w dwóch sezonach badawczych, 4) ocenę rozmieszczenia oraz liczebności populacji obu gatunków, 5) ocenę jakości i stanu zachowania siedlisk, 6) identyfikację korytarzy ekologicznych, 7) identyfikację zagrożeń i konfliktów związanych z występowaniem gatunków, 8) ocenę znaczenia działalności bobra europejskiego dla retencji wód, w tym wpływu tam i rozlewisk bobrowych na lokalne stosunki wodne, 9) opracowanie analiz przestrzennych w środowisku GIS, 10) sporządzenie sprawozdania częściowego oraz raportu końcowego wraz z dokumentacją fotograficzną i bazami danych. 2. Opis przedmiotu zamówienia ujęto w załączniku nr 1 do specyfikacji. 3. Zamawiający przewiduje konieczność przeniesienia praw własności intelektualnej do wykonanego przedmiotu zamówienia. Szczegółowy opis warunków umownych ujęto w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 2 do specyfikacji. 4. Zamawiający nie określa czynności, w zakresie realizacji zamówienia, wymagających zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.
Internal identifier: WOA.261.18.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71313000 Environmental engineering consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0001