See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: BC-CL-12 Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Barsanesti, Magiresti si Zemes
Description: Executie lucrari aferente contractului „Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Barsanesti, Magiresti si Zemes”. Lot 1 - Extinderea retelelor de distributie a apei in Barsanesti Lot 2 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Magiresti Lot 3 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Zemes NOTA: -Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 27429315_2023_PAAPD1391013
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231100 General construction work for pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 - Extinderea retelelor de distributie a apei in Barsanesti
Description: Executie lucrari aferente contractului „Lot 1 - Extinderea retelelor de distributie a apei in Barsanesti”, incluzand: Sistemul de alimentare cu apa: • Extindere retea de distributie L=11,867 km, PEID, De 110, 125, 140 si 160 mm, PN6; • 38 hidranti supraterani, 621 bransamente si 39 camine de vane; Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor – 24 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Magiresti
Description: Executie lucrari aferente contractului „Lot 2 Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Magiresti”, incluzand: Sistemul de alimentare cu apa Magiresti: • Extinderea retelei de alimentare cu apa în Magiresti cu conducta PEID, De 90 si 110 mm in lungime totala L= 5,491 km. • Reabilitarea retelei de alimentare cu apa in Magiresti cu conducta PEID, De 110 mm in lungime totala de 1,360 km; • Reabilitare 2 statii de pompare existente • Realizare 3 statii de pompare de tip booster-hidrofor Sistemul de canalizare Magiresti • Extindere retea de canalizare in lungime totala de 19,379 km, cu conducte de canalizare din PVC,SN8, Dn 250mm • Statii de pompare ape uzate noi (3 buc); • Conducte refulare apa uzata in lungime totala de 0,946 km, cu conducte PEID, De 90 mm; Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor – 24 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Zemes
Description: Executie lucrari aferente contractului „Lot 3 Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Zemes”, incluzand: Sistemul de alimentare cu apa Zemes • Realizare conducta de aductiune L = 10,819 km, PEID, De 160 si 180, PN 6 ÷ 16, de la racordul cu sistemul de aductiuni STAP Caraboaia – Magiresti pana la rezervoarele de inmagazinare existente. • Extinderea retelei de alimentare cu apa în Zemes cu conducta PEID, De 110 mm in lungime totala L= 0,357 km. Sistemul de canalizare Zemes • Extindere retea de canalizare in lungime totala de 15,887 km, cu conducte de canalizare din PVC, SN8, Dn 250mm • Statii de pompare ape uzate noi (4 buc); • Conducte refulare apa uzata in lungime totala de 0,672 km, cu conducte PEID, De 90, 140 si 180 mm. Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor – 24 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 3