2. Procedure
Procedure
Title: Upphandling Dörrpartier
Description: Entreprenaden omfattar demontering av befintliga entrépartier och dörrar till cykelförråd. Leverans samt montage av nya dörrar för densamma inklusive erforderliga anslutningsarbeten, tätningar, beslagning, justering och funktionsprovning i beställarens fastighetsbestånd. LysekilsBostäder AB är ett kommunalt bolag som äger ca 1200 lägenheter och ca 70 lokaler samt garage och parkeringsplatser. Till detta kommer fastigheter för äldreboende samt tre förskolor där kommunen driver verksamhet. Avtalet bygger på en nära samverkan mellan Entreprenören och Beställaren samt utförs som en totalentreprenad enligt ABT 06 och dessa Administrativa föreskrifter. Avsikten att gemensamt finna lämpliga åtgärder baserat på av beställare och entreprenören framtagen behovsanalys.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44221200 Doors
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:136730:Lot:1
Additional classification (cpv): 45421110 Installation of door and window frames, 44521110 Door locks, 45421111 Installation of door frames
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling Dörrpartier
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44221200 Dörrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 45421110 Montering av dörr- och fönsterkarmar, 44521110 Dörrlås, 45421111 Montering av dörrkarmar