597040-2026 - Competition
Hungary – Engineering design services – Egri elkerülő út eng. és kiviteli tervek készítése
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
TitleEgri elkerülő út eng. és kiviteli tervek készítése
DescriptionAz Egri elkerülő út Engedélyezési és Kiviteli terveinek elkészítése a feladat az AD részeként kiadásra kerülő tervezési feladatleírásban meghatározott műszaki tartalom szerint.
Internal identifierEKR000148832026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71320000 Engineering design services
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionAz Egri elkerülő út az M25 autóút körforgalmú csomópontjából kiindulva Eger város keleti oldalán vezet, kapcsolatot biztosít a 25. és 24. sz. főút között, valamint Felnémet városrészt megkerülve a 25. sz. főúthoz csatlakozik. Feladatok: Teljeskörű Engedélyezési tervek elkészítése annak részleteit, egyes műszaki paramétereit megalapozó Döntéselőkészítő dokumentációval, engedélyeztetés, Megvalósíthatósági Tanulmány készítése, valamint teljeskörű kiviteli tervek elkészítése, engedélyeztetése, jóváhagyatása, az AD részeként kiadásra kerülő tervezési feladatleírásban meghatározott műszaki tartalom szerint. A főbb becsült mennyiségek tájékoztató jelleggel: Mintegy 17 km országos közút, mely tervezetten ~1,4 km hosszon 2x2 sávos kialakítású (a meglévő 2x1 sávos út átépítésével), ~15,6 km egybefüggő hosszon 2x1 forgalmi sávos (új nyomvonalon tervezett) országos közút. A projekt része mintegy 9 km helyi közút tervezése (~6 km új nyomvonal, ~3 km burkolatmegerősítés), 13 db körforgalmú csomópont (melyből 3 db turbókörforgalom), 7 db szintbeni csomópont átépítésének, 12 db egyszerű, vagy járműosztályozós csomópont kialakításának, 6 db új műtárgy építésének, valamint 3 db meglévő műtárgy átépítésének, 1 db vasúti szintbeni kapcsolat kiépítésének tervezése. A műtárgyak közül tervezetten 81,8 m legnagyobb felszerkezeti hosszal egy vasút feletti 2x2 sávos új országos közúti híd rendelkezik. Az elkerülő út egyes szakaszain kapaszkodósáv, támfalak és bevágások kialakításának tervezése, továbbá kerékpárúti szakaszok (új nyomvonal, ~1 km hossz) tervezése, gyalogút és járda kialakításának (2,7 km hosszon), valamint várhatóan 2 db gyalogátkelőhely kialakításának tervezése is a projekt része. Nyertes ajánlattevő köteles közreműködni az általa készített Tervek vagy azok egy része alapján az építési beruházás megvalósítása érdekében lefolytatásra kerülő közbeszerzési eljárásokban, a szerződéstervezetben részletezettek szerint. A teljeskörű engedélyezési és teljeskörű kiviteli tervek esetében építményinformációs modell (BIM) alapú tervezés történik, a 31/2024. (VIII. 22.) ÉKM rendelet szerint. A BIM követelményeket a tervezési feladatleírás tartalmazza. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy - a jelen eljárás eredményeként megkötendő szerződés keretében elvégzendő alapfeladat a Döntéselőkészítő dokumentáció, a Megvalósíthatósági tanulmány és a teljeskörű Engedélyezési tervek elkészítése, engedélyek megszerzése; - a teljeskörű Kiviteli-, tender tervek, valamint a kivitelezésre alkalmas (köz)beszerzési dokumentáció III., IV. és V. kötetének elkészítése vonatkozásában a AD részeként kiadásra kerülő Szerződéses Megállapodás külön hatálybaléptető feltételt tartalmaz az Ábtv. 41. § (1) bekezdésére tekintettel; - az Ábtv. 19. § (1) bekezdésében meghatározott, az állami építési beruházás megvalósulásának szakaszában felmerülő tervezői művezetés opcióként kerül lehívásra (bővebben lásd: „II.2.11) Opciókra vonatkozó információ” pont, BT-53 mező). A tervezői művezetés keretében nyertes ajánlattevő feladata: - figyelemmel kísérni a projekt kivitelezését, - ellenőrizni az általa készített Kiviteli Tervdokumentáció megvalósulását, - felhívni a figyelmet a terv szerinti megvalósítást gátló vagy elősegítő tényezőkre, - javaslatot tenni a kivitelezés folyamán adódó műszaki bizonytalanságok és problémák szakszerű megoldására, - elősegíteni a kivitelezés során, a kiviteli tervdokumentációval kapcsolatban felmerült szakmai kérdések megoldását. A feladat részletes leírását a tervezési feladatleírás tartalmazza.
Internal identifierEKR000148832026/1
Additional classification (cpv): 71242000 Project and design preparation, estimation of costs, 71245000 Approval plans, working drawings and specifications, 71322300 Bridge-design services, 71322500 Engineering-design services for traffic installations, 71356400 Technical planning services, 79314000 Feasibility study
Options
Description of the optionsTekintettel arra, hogy a kivitelezésre a 25/2024. (VIII. 8.) ÉKM rendelet (továbbiakban: TSZR rendelet) 37. § szerinti döntés alapján kerülhet sor, Felek kifejezetten rögzítik, hogy a TSZR rendelet 45. § (1) bek. ca) pontjában meghatározott tervezői művezetést Megrendelő a Kbt. 141. § (4) bekezdés a) pontja szerinti opciós jog keretében jogosult lehívni. Ajánlatkérő fenntartja a jogot arra, hogy az Ábtv. 19. § (1) bekezdésére tekintettel a 25/2024. (VIII. 8.) ÉKM rendelet 45. § (1) bek. ca) pontjában meghatározott tervezői művezetést a kivitelezés ideje alatt opciós tételként rendelje meg. Megrendelő a későbbi kivitelezési szerződés hatálybalépésétől számított 60. napot megelőzően, de legkésőbb Tervező tervezési feladatai vonatkozásában az utolsó teljesítésigazolás kiállításától számított 5 éven belül élhet opciós jogával. Az opciós rész (tervezői művezetés) nettó díját ajánlattevő köteles a tervezői művezetésre vonatkozó tervezési feladatleírás alapján meghatározni azzal, hogy a kivitelezés időtartama tervezetten 40 hónap. Ajánlatkérő a Kbt. 77. § (1) bekezdése alapján előírja, hogy az opciós rész (tervezői művezetés) nettó díja nem haladhatja meg a „Nettó tervezési díj (HUF) (az opció nélküli feladatok Tervezési Díja)” 30%-át, amennyiben az ajánlat ezen előírásnak nem felel meg, az az ajánlat érvénytelenségét eredményezi hiánypótlás kibocsátása nélkül! Az opció ajánlatkérő számára lehívási (megrendelési) kötelezettséget nem jelent, ezért ajánlatkérő nem vállal kötelezettséget arra, hogy opciós joga alapján lehívást (megrendelést) bocsát ki az opciós tételre. Nyertes ajánlattevő az opciós szolgáltatásra vonatkozóan is köteles a feladatainak szerződésszerű ellátására, továbbá az opciós szolgáltatást is a szerződésben rögzített díj ellenében kell nyújtania.