597151-2026 - Competition
Greece – Tree pruning and hedge trimming – ΕΡΓΟ : «ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ Π.Ε. ΤΡΙΚΑΛΩΝ 2027-2028» ΥΠΟΕΡΓΟ 2 : «ΚΟΠΗ ΧΟΡΤΩΝ – ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΣΤΗΘΑΙΩΝ Π.Ε. ΤΡΙΚΑΛΩΝ 2027-2028
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleΕΡΓΟ : «ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ Π.Ε. ΤΡΙΚΑΛΩΝ 2027-2028» ΥΠΟΕΡΓΟ 2 : «ΚΟΠΗ ΧΟΡΤΩΝ – ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΣΤΗΘΑΙΩΝ Π.Ε. ΤΡΙΚΑΛΩΝ 2027-2028
DescriptionΑντικείμενο της σύμβασης είναι ο καθαρισμός, η διαμόρφωση των ερεισμάτων – τάφρου και ο καθαρισμός στηθαίων ασφαλείας από χόρτα σε τμήματα εκατέρωθεν του εθνικού και επαρχιακού οδικού δικτύου της ΠΕ Τρικάλων. Τα ακριβή τμήματα των οδών στα οποία θα πραγματοποιηθούν επεμβάσεις (καθαρισμός από αυτοφυή βλάστηση, κοπή χόρτων, κλάδεμα δένδρων – θάμνων, διαμόρφωση τάφρου σε επιλεγμένα σημεία, καθώς και καθαρισμός στηθαίων ασφαλείας από χόρτα , κλπ) θα υποδειχθούν από την υπηρεσία με σχετικό πίνακα.
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 77340000 Tree pruning and hedge trimming
5. Lot
LotLOT-0001
TitleΚΟΠΗ ΧΟΡΤΩΝ – ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΣΤΗΘΑΙΩΝ Π.Ε. ΤΡΙΚΑΛΩΝ 2027-2028
Options
Description of the optionsΠαράταση της συνολικής συμβατικής προθεσμίας μπορεί να δοθεί για λόγους που δεν άπτονται της ευθύνης του Παρόχου. Με αιτιολογημένη απόφαση της αναθέτουσας αρχής, ύστερα από εισήγηση της υπηρεσίας που διοικεί τη σύμβαση, η συνολική διάρκεια της σύμβασης μπορεί να παρατείνεται μέχρι το 50% αυτής, ύστερα από σχετικό αίτημα του αναδόχου που υποβάλλεται πριν από τη λήξη της διάρκειάς της, σε αντικειμενικά δικαιολογημένες περιπτώσεις που δεν οφείλονται σε υπαιτιότητα του αναδόχου. Παράταση προθεσμιών δεν θα αναγνωριστεί στον Πάροχο με δικαιολογία την άγνοια των φυσικών συνθηκών της περιοχής των εργασιών, της κατάστασης των οδών προσπέλασης, των δυσχερειών για τη μεταφορά και απόρριψη των προϊόντων εκσκαφής η αδυναμίας έγκαιρης εξεύρεσης εργατών, μηχανημάτων και υλικών.