2. Procedure
Procedure
Title: Абонаментна поддръжка и доставка на допълнителни услуги и лицензи на приложни програмни продукти, изграждащи болничната информационна система (БИС) на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ ЕАД, за срок 2 години
Description: Предметът на обществената поръчка включва изпълнението на следните дейности: абонаментна поддръжка на програмни продукти, за които е придобито право на ползване, изграждащи болничната информационна система на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ ЕАД (подробно описани в Приложение № 1 Техническа спецификация), както и доставка на допълнителни услуги и лицензи на следните приложни програмни продукти: Гама КОДМАСТЕР, Гама КАЛК, Гама КОНТ, Гама МУЛТИЛАБ, Гама МУЛТИЛАБ-КААВ, Гама СТОР, Гама СТОР-верификация, Гама Mstore/мСтор, Гама mDOCTOR, Гама СЕСПА Линк, Гама Графици, Гама ФУ Линк, Гама GP Master, Гама КОНКУРЕНТ, Гама ДИЕТИ, Гама wBOOKING, Гама wCONCURENT, Гама WEB, Гама ЛИС линк /връзка с външна ЛИС/, Гама PACS линк / връзка с PACS, Гама Админ, наричани накратко „Програмни продукти“. 1. Абонаментната поддръжка трябва да включва актуализации на програмните продукти, предоставяне на консултации и услуги, свързани с ползването им, както следва: а/ консултации и съдействие при експлоатацията на Програмните продукти ползвани от Възложителя, които се предоставят дистанционно, без посещение на място, всеки работен ден за срока на договора от 8:30 до 17:30 часа (работно време); б/ отстраняване на скрити програмни грешки (BUGS) и при необходимост неизправности по базите данни, възникнали в резултат на тях; в/ предоставяне на изменени и допълнени версии (актуализации) на системата и описание на промените в съществуващите функционалности на ползваните Програмни продукти, чрез публикуването им на УЕБ страницата на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ, така че да са достъпни за Възложителя. Тези дейности се извършват по заявка на Възложителя, във връзка с: - констатирани от Възложителя неточности (програмни грешки) в работата на ползваните Програмни продукти; - изисквания на законови и подзаконови нормативни актове, Националния рамков договор (НРД) и други решения и указания на компетентните органи, за изпълнението на които са необходими несъществени изменения във вече съществуващи функционалности на ползваните Програмни продукти. Извън обхвата на дейността по този параграф са изисквания, които налагат съществени изменения в съществуващите функционалности на Програмните продукти, като например, но не само – нови интеграции с цел обмен на данни със системи на локално, регионално, национално или Европейско ниво, промени включващи разширяване вида на обменяните данни, нови електронни формати, нови кодови системи, номенклатури и класификации за кодиране на обменяните данни, нови стандарти и протоколи за обмен на данни, въвеждане на нови режими на отчетност, промяна на цикличността, по която се обменя информацията и други, както и разработване на нови функции; г/ предоставяне на изменени и допълнени версии (актуализации) на системата и описание на промените в съществуващите функционалности на ползваните Програмни продукти, във връзка с подобрения в работата на Програмните продукти, включващи допълнения във функционалността, внесени по едностранна инициатива на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ, чрез публикуването им на УЕБ страницата на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ, така че да са достъпни за Възложителя; д/ Установяване на наличието на процес за регулярно архивиране на базите данни на Програмните продукти, поддържан от Възложителя (без да се изследва неговата пълнота, структура и цялост), и предоставяне на консултация за организацията и/или подобряването му, само след предоставяне на попълнен от Възложителя въпросник, еднократно в срок от 10 работни дни от сключване на договор. 2. Допълнителни услуги: общо до 1 500 човекочаса (до 55 на месец). 2.1. Допълнителни услуги по заявка на Възложителя в сферата на дейност на Изпълнителя по поддръжката, експлоатацията и актуализацията на Програмните продукти, които се изразяват в предоставяне на услуги свързани с разработка на допълнителни функционалности по специфицирани от Възложителя изисквания или извършване на специфични за него настройки, отстраняване на неизправности по базите данни, възникнали в резултат на неспазване на технологичния ред за експлоатация на Програмните продукти, както и осигуряване на специалист по поддръжка за работа на място. Услугите ще се предоставят само по заявка (с уточнение на вида специалист) на Възложителя, ще се извършват се в рамките на работното време на Изпълнителя от 8:30 до 17:30 часа и ще се заплащат допълнително на база на часовата ставка, въз основа на двустранно подписан протокол. 2.2. При съгласие и техническа възможност, Изпълнителят може да приеме, да изпълни дейности по абонаментна поддръжка и допълнителни услуги по тази точка и извън работното си време, като дейностите извън работно време ще се заплащат на база на часова ставка за работа извън работно време. 3. Доставка на лицензи до 110 броя – право на ползване на програмни продукти по заявка на Възложителя допълнително към посочените в т. 1. Доставката (по заявка на Възложителя) обхваща всички приложни програмни продукти, разработени от Изпълнителя, като функционална част от информационната система на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ ЕАД.
Internal identifier: 600784
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Възложителят отстранява участниците при наличие на едно или повече от обстоятелствата по чл. 107 ЗОП, по чл. 5к, параграф 1 от Регламент (ЕС) № 833/2014 г. относно ограничителните мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна, както и когато техническото предложение на участника не отговаря на спецификациите на Възложителя, когато техническото предложение на участника не отговаря на спецификациите на Възложителя, когато ценовото предложение на участника надвишава прогнозната стойност на поръчката.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72253000 Helpdesk and support services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Предметът на обществената поръчка включва изпълнението на следните дейности: абонаментна поддръжка на програмни продукти, за които е придобито право на ползване, изграждащи болничната информационна система на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ ЕАД (подробно описани в Приложение № 1 Техническа спецификация), както и доставка на допълнителни услуги и лицензи на следните приложни програмни продукти: Гама КОДМАСТЕР, Гама КАЛК, Гама КОНТ, Гама МУЛТИЛАБ, Гама МУЛТИЛАБ-КААВ, Гама СТОР, Гама СТОР-верификация, Гама Mstore/мСтор, Гама mDOCTOR, Гама СЕСПА Линк, Гама Графици, Гама ФУ Линк, Гама GP Master, Гама КОНКУРЕНТ, Гама ДИЕТИ, Гама wBOOKING, Гама wCONCURENT, Гама WEB, Гама ЛИС линк /връзка с външна ЛИС/, Гама PACS линк / връзка с PACS, Гама Админ, наричани накратко „Програмни продукти“. Общата прогнозна стойност на обществената поръчка е 435 733,92 (четиристотин тридесет и пет хиляди седемстотин тридесет и три евро и деветдесет и два цента) евро без ДДС. Посочената прогнозна стойност е максимална. Участник, предложил цена, която е по-висока от посочената в обявлението прогнозна стойност, ще бъде отстранен от участие в процедурата. Срок за изпълнение на поръчката - 24 (двадесет и четири) месеца от подписването на договора. Срок на валидност на офертите: 6 (шест) месеца, считано от крайния срок за получаване на офертите. Настоящата обществена поръчка се възлага въз основа на икономически най-изгодната оферта. Икономически най-изгодната оферта се определя въз основа на критерия за възлагане: "най-ниска цена", съгласно чл. 70, ал. 2, т. 1 от ЗОП. За най-ниска цена се приема предложената цена за изпълнение на поръчката без ДДС. Гаранцията за изпълнение е в размер на 5 % (пет на сто) от стойността на договора и се освобождава съгласно проекта на договор. При разглеждане на офертите назначената комисия ще приложи т.нар. "обърнат ред", на основание чл. 104, ал. 2 от ЗОП, във връзка с чл. 61 от ППЗОП. Техническите и Ценови предложения на участниците ще бъдат разгледани преди документите за удостоверяване на личното състояние и критериите за подбор.
Options:
Description of the options: А) Съгласно чл. 116, ал. 1, т. 1 от ЗОП при липса на нов договор със същия предмет, сключен по реда на ЗОП, и в случай че след изтичане срока на договора не е изчерпана стойността му, то същият може да бъде удължен до изразходване на общата стойност, с не повече от 3 (три) месеца. Б) Съгласно чл. 116, ал. 1, т. 1 от ЗОП при необходимост от допълнителни услуги, закупуване на допълнителни лицензи и тяхното абонаментно обслужване, Възложителят може да поръчва по предложените единични цени, подробно описани в Ценовото предложение на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ - Приложение №3 - неразделна част от този договор до изчерпване на предвидения финансов ресурс предвиден в чл. 3, б. Б) от настоящия договор.