597969-2026 - Competition
Poland – Custom software development services – Usługa asysty utrzymaniowo-rozwojowej dla aplikacji i bazy danych Systemu Osłony Przeciwosuwiskowej
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Usługa asysty utrzymaniowo-rozwojowej dla aplikacji i bazy danych Systemu Osłony Przeciwosuwiskowej
Description: zgodnie z pkt. 4 SWZ 4.1. Przedmiotem zamówienia jest usługa asysty utrzymaniowo-rozwojowej dla aplikacji i bazy danych Systemu Osłony Przeciwosuwiskowej. Opis przedmiotu zamówienia zawiera zakres usługi (ilość roboczogodzin), które Wykonawca będzie zobowiązany wykonać w ramach zamówienia podstawowego i zamówienia objętego prawem opcji. Zamawiający zastrzega sobie prawo nie wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji. 4.2. Szczegółowy zakres oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w:  załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia  załączniku nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 4.3. Zamawiający wymaga, aby oferowane usługi, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowały: 4.3.1. produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 4.3.2. produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji.
Internal identifier: EDZ.26.67.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72230000 Custom software development services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: zgodnie z pkt 4 SWZ 4.1. Przedmiotem zamówienia jest usługa asysty utrzymaniowo-rozwojowej dla aplikacji i bazy danych Systemu Osłony Przeciwosuwiskowej. Opis przedmiotu zamówienia zawiera zakres usługi (ilość roboczogodzin), które Wykonawca będzie zobowiązany wykonać w ramach zamówienia podstawowego i zamówienia objętego prawem opcji. Zamawiający zastrzega sobie prawo nie wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji. 4.2. Szczegółowy zakres oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w:  załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia  załączniku nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 4.3. Zamawiający wymaga, aby oferowane usługi, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowały: 4.3.1. produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 4.3.2. produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji.
Quantity: 2 600 hours
Options:
Description of the options: Szczegółowy zakres oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w:  załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia "Prace asysty będą zlecane i rozliczane za godzinę usługi. Zakres prac składa się z części godzin podstawowej oraz opcjonalnej (prawo opcji opisane w Umowie): - część podstawowa: 1 500, - część realizowana jako prawo opcji: 1100."  załączniku nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. "4. Zamawiający w okresie obowiązywania Umowy (określonym § 2 ust. 1 Umowy) może skorzystać z prawa opcji polegającego na zleceniu Wykonawcy wykonania prac asysty utrzymaniowo-rozwojowej dla aplikacji i baz danych Systemu Osłony Przeciwosuwiskowej (SOPO) w liczbie 1100 roboczogodzin. 5. Zamawiający skorzysta z prawa opcji na następujących zasadach: 1) w przypadku realizacji przedmiotu umowy w zakresie części podstawowej Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z zamówienia objętego prawem opcji na warunkach określonych w umowie przekazując Wykonawcy informację o jej uruchomieniu, na piśmie bądź na adres poczty elektronicznej poprzez przedstawiciela Zamawiającego, 2) usługi w ramach zamówienia objętego prawem opcji realizowane będą na takich samych warunkach, jak usługi w ramach zamówienia podstawowego, 3) o zamiarze skorzystania z zamówienia objętego prawem opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę z co najmniej 10-dniowym wyprzedzeniem na piśmie bądź na adres poczty elektronicznej poprzez przedstawiciela Zamawiającego. 6. Zamówienie realizowane w ramach zamówienia objętego prawem opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie z zamówienia objętego prawem opcji nie skutkuje po stronie Wykonawcy powstaniem żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego."