2. Procedure
Procedure
Title: Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą techniczną w miejscowości Szczucin
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego, na potrzeby budownictwa mieszkaniowego o charakterze społecznym. Funkcją podstawową będzie funkcja mieszkalna, oraz funkcja rekreacyjna (tereny zielone wraz z ogólnodostępnym miejscem rekreacji). Całość będzie uzupełniona niezbędną infrastrukturą komunikacyjną (dojścia, dojazdy, pochylnie) i techniczną (urządzenia budowlane, instalacje zewnętrzne i przyłącza). Przewidziano układ funkcjonalny na 3 kondygnacjach nadziemnych tj. na parterze, I piętrze, II piętrze. Budynek zaprojektowano z wejściem głównym od strony zachodniej. W budynku przewidziano wejście za pomocą 2 odrębnych klatek schodowych. Komunikacja pionowa zapewniona przez klatki schodowe oraz dźwigi osobowe przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. W budynku wydzielono 57 lokali mieszkalnych w tym 5 przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz wydzielono 57 komórek lokatorskich, oraz pomieszczenia techniczne. Budynek wykonany będzie w konstrukcji tradycyjnej – murowanej z bloczków silikatowych. Budynek dostosowano do istniejącego poziomu terenu. Wykończenie ścian zewnętrznych budynku tradycyjne metodą lekką-mokrą. Wysokość zera parteru od terenu wynosi 0,32 m. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe murowane z bloczka silikatowego grubości 24cm, ocieplone warstwą styropianu grub. 25 cm. Przekrycie budynku dachem dwuspadowym o spadku 4˚ w formie stropodachu. Wszystkie stropy w budynku zaprojektowano jako stropy żelbetowe z wykorzystaniem systemu płyt filigranowych sprężonych. 2. Przewidziano układ programu użytkowego na 3 kondygnacjach nadziemnych, tj. na parterze, piętrze I oraz piętrze II. Budynek nie posiada podpiwniczenia. 3. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca uzyska w imieniu Zamawiającego i na jego rzecz ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie dla zrealizowanych obiektów budowlanych. W tym celu Zamawiający przekaże Wykonawcy stosowne pełnomocnictwo. 4. W skład Przedmiotu zamówienia wchodzi wykonanie: a) Robót przygotowawczych, ziemnych, konstrukcyjnych, b) Posadzek, c) Stolarki, d) Robót wykończeniowych wewnętrznych i zewnętrznych, e) Nawierzchni utwardzonych, f) Trawników, g) Miejsc rekreacji, h) Waty śmietnikowej, i) Przyłącza wodociągowego, j) Przyłącza kanalizacji sanitarnej, k) Instalacji grzewczej, l) Instalacji wentylacji mechanicznej, m) Instalacji c.w.u., n) Zewnętrznej i wewnętrznej instalacji wody pitnej, o) Wewnętrznej i zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, p) Rozdzielni, q) Instalacji oświetleniowej, r) Instalacji gniazd wtykowych i siły, s) Uziemienia, instalacji odgromowej i połączenia wyrównawcze, t) Instalacji strukturalnej, u) Systemu RTV, v) Instalacji wideodomofonu w) Instalacji PV, x) Zewnętrznych instalacji sieci i oświetlenia 5. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określony został w: a) Dokumentacji projektowej – Załącznik nr 5 do SWZ, b) Przedmiarach robót – Załącznik nr 4 do SWZ, c) STWiORB – Załącznik nr 6 do SWZ, d) Projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 8 do SWZ. 6. W projektowanych postanowieniach umownych przyjęto zasadę wynagrodzenia ryczałtowego, tak więc wchodzący w skład dokumentacji zamówienia przedmiar robót ma również na celu umożliwienie dokonania wyceny poszczególnych elementów robót. 7. W celu ustalenia ceny oferty należy zastosować dla robót dotyczących: a) budynku mieszkalnego – 8 % VAT, b) zagospodarowania terenu – 23 % VAT 8. Zamawiający żąda złożenia przez Wykonawcę przed podpisaniem umowy szczegółowego kosztorysu ofertowego wraz z tabelą elementów scalonych, zestawieniem materiałów, zestawieniem robocizny i sprzętu, sporządzonego w oparciu o Dokumentację projektową, Przedmiary robót, STWiORB-y oraz ewentualną wizję lokalną, przeprowadzoną przez Wykonawcę. 9. Ponadto w ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zapewnić do kierowania robotami osoby z uprawnieniami w specjalnościach konstrukcyjno – budowlanej, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych oraz do prowadzenia dziennika budowy we współpracy z Inspektorem Nadzoru (jeżeli zostanie powołany).
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45210000 Building construction work
Additional classification (cpv): 45211000 Construction work for multi-dwelling buildings and individual houses
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego, na potrzeby budownictwa mieszkaniowego o charakterze społecznym. Funkcją podstawową będzie funkcja mieszkalna, oraz funkcja rekreacyjna (tereny zielone wraz z ogólnodostępnym miejscem rekreacji). Całość będzie uzupełniona niezbędną infrastrukturą komunikacyjną (dojścia, dojazdy, pochylnie) i techniczną (urządzenia budowlane, instalacje zewnętrzne i przyłącza). Przewidziano układ funkcjonalny na 3 kondygnacjach nadziemnych tj. na parterze, I piętrze, II piętrze. Budynek zaprojektowano z wejściem głównym od strony zachodniej. W budynku przewidziano wejście za pomocą 2 odrębnych klatek schodowych. Komunikacja pionowa zapewniona przez klatki schodowe oraz dźwigi osobowe przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. W budynku wydzielono 57 lokali mieszkalnych w tym 5 przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz wydzielono 57 komórek lokatorskich, oraz pomieszczenia techniczne. Budynek wykonany będzie w konstrukcji tradycyjnej – murowanej z bloczków silikatowych. Budynek dostosowano do istniejącego poziomu terenu. Wykończenie ścian zewnętrznych budynku tradycyjne metodą lekką-mokrą. Wysokość zera parteru od terenu wynosi 0,32 m. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe murowane z bloczka silikatowego grubości 24cm, ocieplone warstwą styropianu grub. 25 cm. Przekrycie budynku dachem dwuspadowym o spadku 4˚ w formie stropodachu. Wszystkie stropy w budynku zaprojektowano jako stropy żelbetowe z wykorzystaniem systemu płyt filigranowych sprężonych. 2. Przewidziano układ programu użytkowego na 3 kondygnacjach nadziemnych, tj. na parterze, piętrze I oraz piętrze II. Budynek nie posiada podpiwniczenia. 3. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca uzyska w imieniu Zamawiającego i na jego rzecz ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie dla zrealizowanych obiektów budowlanych. W tym celu Zamawiający przekaże Wykonawcy stosowne pełnomocnictwo. 4. W skład Przedmiotu zamówienia wchodzi wykonanie: a) Robót przygotowawczych, ziemnych, konstrukcyjnych, b) Posadzek, c) Stolarki, d) Robót wykończeniowych wewnętrznych i zewnętrznych, e) Nawierzchni utwardzonych, f) Trawników, g) Miejsc rekreacji, h) Waty śmietnikowej, i) Przyłącza wodociągowego, j) Przyłącza kanalizacji sanitarnej, k) Instalacji grzewczej, l) Instalacji wentylacji mechanicznej, m) Instalacji c.w.u., n) Zewnętrznej i wewnętrznej instalacji wody pitnej, o) Wewnętrznej i zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, p) Rozdzielni, q) Instalacji oświetleniowej, r) Instalacji gniazd wtykowych i siły, s) Uziemienia, instalacji odgromowej i połączenia wyrównawcze, t) Instalacji strukturalnej, u) Systemu RTV, v) Instalacji wideodomofonu w) Instalacji PV, x) Zewnętrznych instalacji sieci i oświetlenia 5. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określony został w: a) Dokumentacji projektowej – Załącznik nr 5 do SWZ, b) Przedmiarach robót – Załącznik nr 4 do SWZ, c) STWiORB – Załącznik nr 6 do SWZ, d) Projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 8 do SWZ. 6. W projektowanych postanowieniach umownych przyjęto zasadę wynagrodzenia ryczałtowego, tak więc wchodzący w skład dokumentacji zamówienia przedmiar robót ma również na celu umożliwienie dokonania wyceny poszczególnych elementów robót. Zamawiający oczekuje od Wykonawcy podania ceny za realizację zamówienia jako ceny ryczałtowej, która obejmuje wykonanie wszystkich elementów zamówienia będących przedmiotem rysunku i tekstu dokumentów zamówienia, łącznie z podatkiem VAT obowiązującym w dniu złożenia oferty. 7. W celu ustalenia ceny oferty należy zastosować dla robót dotyczących: a) budynku mieszkalnego – 8 % VAT, b) zagospodarowania terenu – 23 % VAT 8. Zamawiający żąda złożenia przez Wykonawcę przed podpisaniem umowy szczegółowego kosztorysu ofertowego wraz z tabelą elementów scalonych, zestawieniem materiałów, zestawieniem robocizny i sprzętu, sporządzonego w oparciu o Dokumentację projektową, Przedmiary robót, STWiORB-y oraz ewentualną wizję lokalną, przeprowadzoną przez Wykonawcę. 9. Ponadto w ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zapewnić do kierowania robotami osoby z uprawnieniami w specjalnościach konstrukcyjno – budowlanej, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych oraz do prowadzenia dziennika budowy we współpracy z Inspektorem Nadzoru (jeżeli zostanie powołany).