598449-2026 - Competition
Poland – Transport services (excl. Waste transport) – Kompleksowa usługa wewnątrzwspólnotowego transportu lądowego (na terenie Unii Europejskiej) i krajowego transportu lądowego eksponatów na wystawę czasową. Postępowanie w podziale na trzy części.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Kompleksowa usługa wewnątrzwspólnotowego transportu lądowego (na terenie Unii Europejskiej) i krajowego transportu lądowego eksponatów na wystawę czasową. Postępowanie w podziale na trzy części.
Description: Muzeum Narodowym w Lublinie, wraz z czynnościami towarzyszącymi, obejmująca przywóz obiektów na wystawę (Etap I) oraz ich odwóz do miejsc wskazanych przez Zamawiającego (Etap II). 2) Cześć 2 – kompleksowa usługa wewnątrzwspólnotowego transportu lądowego (na terenie Unii Europejskiej – Holandia i Belgia) eksponatów na potrzeby wystawy czasowej „Jan Wydra w dialogu z mistrzami. Bruegel, Bosch, Galle, Rembrandt i inni”, organizowanej w Muzeum Narodowym w Lublinie wraz z czynnościami towarzyszącymi, obejmująca przywóz obiektów na wystawę (Etap I) oraz ich odwóz do miejsc wskazanych przez Zamawiającego (Etap II). 3) Cześć 3 – kompleksowa usługa krajowego transportu lądowego eksponatów na potrzeby wystawy czasowej „Jan Wydra w dialogu z mistrzami. Bruegel, Bosch, Galle, Rembrandt i inni”, organizowanej w Muzeum Narodowym w Lublinie wraz z czynnościami towarzyszącymi, obejmująca przywóz obiektów na wystawę (Etap I) oraz ich odwóz po zakończeniu wystawy do miejsc wskazanych przez Zamawiającego (Etap II).
Internal identifier: DZP.26.1.18.2026.PW
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60000000 Transport services (excl. Waste transport)
Additional classification (cpv): 79920000 Packaging and related services, 63524000 Transport document preparation services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Kompleksowa usługa wewnątrzwspólnotowego transportu lądowego (na terenie Unii Europejskiej - Czechy).
Description: Zakres zamówienia w części 1 obejmuje kompleksową usługę wewnątrzwspólnotowego transportu lądowego (na terenie Unii Europejskiej Czechy) eksponatów na potrzeby wystawy czasowej „Jan Wydra w dialogu z mistrzami. Bruegel, Bosch, Galle, Rembrandt i inni”, organizowanej w Muzeum Narodowym w Lublinie, wraz z czynnościami towarzyszącymi, obejmującą przywóz obiektów na wystawę (Etap I) oraz ich odwóz do miejsc wskazanych przez Zamawiającego (Etap II). 1) Etap I: przywóz obiektów do Muzeum Narodowego w Lublinie z: a) Muzeum Literatury w Czechach/ Památník národního písemnictví, Pélleova 44/22, 160 00, Praha 6, Česká republika, odbiór: Kamýcká 2293, 412 01 Litoměřice – předměstí b) Narodowa Galeria w Pradze / Národní galerie v Praze, Staroměstské náměstí 12, 110 15 Praha 1, Česká republika 2) Etap II : odwóz obiektów z Muzeum Narodowego w Lublinie do: a) Muzeum Literatury w Czechach/ Památník národního písemnictví, Pélleova 44/22, 160 00, Praha 6, Česká republika, zwrot: Kamýcká 2293, 412 01 Litoměřice – předměstí b) Narodowa Galeria w Pradze / Národní galerie v Praze, Staroměstské náměstí 12, 110 15 Praha1, Česká republika 3) Zamówienie obejmuje: a) Przygotowanie na czas transportu specjalistycznych, izolowanych skrzyń klimatycznych z wiekami, zamykanymi zamkami lub wkrętami, dopasowanych formatem do przewożonych obiektów (z uwzględnieniem oprawy lub opakowania ochronnego). Obiekty muszą być zapakowane, każda w osobną skrzynie. Skrzynie muszą być przystosowane do transportu dzieł sztuki, tak aby zapewniały ochronę obiektom przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz stabilne warunki mikroklimatyczne w czasie transportu. Wykonawca ma obowiązek skontaktować się z Zamawiającym i muzeami użyczającymi w celu przygotowania odpowiednich skrzyń. b) Skrzynie muszą posiadać dno wyłożone sprężystym materiałem (pianka poliuretanowa), a obiekty w nich przewożone należy unieruchomić poprzez wypełnienie wolnych przestrzeni odpowiednim materiałem (np. pianka); c) Pakowanie obiektów w miejscach odbioru; d) Każdy obiekt należy opakować przy użyciu miękkiej, przepuszczalnej tkaniny obojętnej chemicznie, o neutralnym pH (np. tyvek); e) Zapewnienie materiałów pakunkowych, niezbędnych do prawidłowego zapakowania, odpowiednich do materiału i techniki wykonania obiektów oraz ich oprawy (zgodnie z listą obiektów stanowiącą Załącznik nr 2 do zapytania). f) Załadunek obiektów na samochód posiadający wyposażenie do unieruchamiania skrzyń i obiektów we właściwej pozycji, z uwzględnieniem wytycznych: • nie wolno przewozić równocześnie, tym samym środkiem transportu, skrzyń i zabytków nieopakowanych, bądź opakowanych w materiały nietrwałe nieodporne na nacisk; • zabrania się piętrowania skrzyń; • obiekty należy przewozić w pozycji, w której będą wystawiane, równolegle do kierunku jazdy; • nie wolno przewozić równocześnie, tym samym środkiem transportu, zabytków i przedmiotów niebędących zabytkami; • należy chronić obiekty przed uszkodzeniami mechanicznymi, wstrząsami, zmianami warunków klimatycznych, zanieczyszczeniem, kradzieżą, pożarem; • tam gdzie wymaga tego użyczający dzieła, należy usunąć elementy mocowania: druty, haczyki i oczka służące do zawieszania obrazu i należy je zabezpieczyć poprzez oklejenie taśmą i odpowiednie opisanie; • obiekty oprawione za szkło należy okleić taśmą, którą łatwo usunąć bez użycia wody i rozpuszczalników (oklejanie nie dotyczy pleksi). Rekomendujemy dostępne na rynku specjalistyczne taśmy z folii PE, jednostronnie klejące, dostępne w szerokości 5 i 10 cm; • załadunek i rozładunek obiektów należy przeprowadzić przez wyjścia / wejścia dostosowane do załadunku / rozładunku dzieł sztuki (jeśli są dostępne); • załadunek dużych i ciężkich obiektów / skrzyń należy przeprowadzić przy pomocy podnośników bądź platform hydraulicznych; • należy przewozić obiekty pojazdami przystosowanymi do transportu dzieł sztuki, tj. posiadającymi wyrównaną, szczelną, klimatyzowaną i resorowaną przestrzeń ładunkową umożliwiającą unieruchomienie zabytków we właściwej pozycji. 3.7. Transport obiektów ze wskazanych miejsc samochodem przystosowanym do transportu dzieł sztuki, w sposób zgodny z Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 15 maja 2008 roku w sprawie warunków, sposobu i trybu przenoszenia muzealiów oraz Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 września 2014 r. w sprawie zabezpieczania zbiorów muzeum przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym ich zniszczeniem lub utratą. 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Internal identifier: DZP.26.1.18.2026.PWczęść1[transportCzechy]
Lot: LOT-0002
Title: Kompleksowa usługa wewnątrzwspólnotowego transportu lądowego na terenie UE (Holandia i Belgia).
Description: Zakres zamówienia w części 2 obejmuje kompleksowa usługa wewnątrzwspólnotowego transportu lądowego (na terenie Unii Europejskiej – Holandia i Belgia) eksponatów na potrzeby wystawy czasowej „Jan Wydra w dialogu z mistrzami. Bruegel, Bosch, Galle, Rembrandt i inni”, organizowanej w Muzeum Narodowym w Lublinie wraz z czynnościami towarzyszącymi, obejmująca przywóz obiektów na wystawę (Etap I) oraz ich odwóz do miejsc wskazanych przez Zamawiającego (Etap II). 1) Etap I: przywóz obiektów do Muzeum Narodowego w Lublinie z: a) Koninklijk Museum voor Schone Kunsten Antwerpen (KMSKA)Plaatsnijdersstraat 2 | B 2000 Antwerpen b) Rijksmuseum Amsterdam c) Het Noordbrabants Museum, 'sHertogenbosch, Holandia 2) Etap II : odwóz obiektów z Muzeum Narodowego w Lublinie do: a) Koninklijk museum voor Schone Kunsten Antwerpen, Plaatsnijdersstraat 2 | B2000 Antwerpen b) Rijkmuseum Amsterdam c) Het Noordbrabants Museum 'sHertogenbosch w Holandii 3) Zamówienie obejmuje: a) Przygotowanie na czas transportu specjalistycznych, izolowanych skrzyń klimatycznych z wiekami, zamykanymi zamkami lub wkrętami, dopasowanych formatem do przewożonych obiektów (z uwzględnieniem oprawy lub opakowania ochronnego). Obiekty muszą być zapakowane, każda w osobną skrzynie. Skrzynie muszą być przystosowane do transportu dzieł sztuki, tak aby zapewniały ochronę obiektom przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz stabilne warunki mikroklimatyczne w czasie transportu; b) Skrzynie muszą posiadać dno wyłożone sprężystym materiałem (pianka poliuretanowa), a obiekty w nich przewożone należy unieruchomić poprzez wypełnienie wolnych przestrzeni odpowiednim materiałem (np. pianka); c) Pakowanie obiektów w miejscach odbioru; d) Każdy obiekt należy opakować przy użyciu miękkiej, przepuszczalnej tkaniny obojętnej chemicznie, o neutralnym pH (np. tyvek); e) Zapewnienie materiałów pakunkowych, niezbędnych do prawidłowego zapakowania, odpowiednich do materiału i techniki wykonania obiektów oraz ich oprawy (zgodnie z listą obiektów stanowiącą Załącznik nr 2 do OPZ) f) Załadunek obiektów na samochód posiadający wyposażenie do unieruchamiania skrzyń i obiektów we właściwej pozycji, z uwzględnieniem wytycznych: • nie wolno przewozić równocześnie, tym samym środkiem transportu, skrzyń i zabytków nieopakowanych, bądź opakowanych w materiały nietrwałe nieodporne na nacisk; • zabrania się piętrowania skrzyń; • obiekty należy przewozić w pozycji, w której będą wystawiane, równolegle do kierunku jazdy • nie wolno przewozić równocześnie, tym samym środkiem transportu, zabytków i przedmiotów niebędących zabytkami; • należy chronić obiekty przed uszkodzeniami mechanicznymi, wstrząsami, zmianami warunków klimatycznych, zanieczyszczeniem, kradzieżą, pożarem; • załadunek i rozładunek obiektów należy przeprowadzić przez wyjścia / wejścia dostosowane do załadunku / rozładunku dzieł sztuki (jeśli są dostępne); • załadunek dużych i ciężkich obiektów / skrzyń należy przeprowadzić przy pomocy podnośników bądź platform hydraulicznych; • należy przewozić obiekty pojazdami przystosowanymi do transportu dzieł sztuki, tj. posiadającymi wyrównaną, szczelną, klimatyzowaną i resorowaną przestrzeń ładunkową umożliwiającą unieruchomienie zabytków we właściwej pozycji. g) Transport obiektów ze wskazanych miejsc samochodem przystosowanym do transportu dzieł sztuki, w sposób zgodny z Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 15 maja 2008 roku w sprawie warunków, sposobu i trybu przenoszenia muzealiów oraz Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 września 2014 r. w sprawie zabezpieczania zbiorów muzeum przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym ich zniszczeniem lub utratą. 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Internal identifier: DZP.26.1.18.2026.PWczęść2[transportHolandiaiBelgia]
Lot: LOT-0003
Title: Kompleksowa usługa krajowego transportu lądowego eksponatów na potrzeby wystawy czasowej.
Description: Zakres zamówienia w części 3 obejmuje kompleksowa usługa krajowego transportu lądowego eksponatów na potrzeby wystawy czasowej „Jan Wydra w dialogu z mistrzami. Bruegel, Bosch, Galle, Rembrandt i inni”, organizowanej w Muzeum Narodowym w Lublinie wraz z czynnościami towarzyszącymi, obejmująca przywóz obiektów na wystawę (Etap I) oraz ich odwóz po zakończeniu wystawy do miejsc wskazanych przez Zamawiającego (Etap II). 1) Etap I: przywóz obiektów do Muzeum Narodowego w Lublinie z: a) Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, ul. Ołowianka 9-13, 80-751 Gdańsk b) Zakład Narodowy im. Ossolińskich, ul. Szewska 37; 50-139 Wrocław c) Polska Akademia Umiejętności i Polska Akademia Nauk w Krakowie, ul. Sławkowska 17, 31 016 Kraków d) Muzeum Okręgowe w Toruniu, Rynek Staromiejski 1, Ratusz, 87-100 Toruń e) Muzeum Narodowe w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3, 00-495 Warszawa f) Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca g) Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5, 50-153 Wrocław h) Muzeum Narodowe w Gdańsku, ul. Toruńska 1, 80-822 Gdańsk i) Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki, Wawel 5, 31-001 Kraków j) Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Plac Jana III Sobieskiego 2, 41-902 Bytom k) Muzeum Narodowe w Poznaniu, Aleje Karola Marcinkowskiego 9, 61-745 Poznań l) Muzeum Józefa Czechowicza, filia Muzeum Narodowego w Lublinie, ul. Złota 3, 20-112 Lublin 2) Etap II : odwóz obiektów z Muzeum Narodowego w Lublinie do: a) Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, ul. Ołowianka 9-13, 80-751 Gdańsk b) Zakład Narodowy im. Ossolińskich, ul. Szewska 37; 50-139 Wrocław c) Polska Akademia Umiejętności i Polska Akademia Nauk w Krakowie, ul. Sławkowska 17, 31 016 Kraków d) Muzeum Okręgowe w Toruniu, Rynek Staromiejski 1, Ratusz, 87-100 Toruń e) Muzeum Narodowe w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3, 00-495 Warszawa 6. Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca f) Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5, 50 – 153 Wrocław g) Muzeum Narodowe w Gdańsku, ul. Toruńska 1, 80-822 Gdańsk h) Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki, Wawel 5, 31-001 Kraków i) Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Plac Jana III Sobieskiego 2, 41-902 Bytom j) Muzeum Narodowe w Poznaniu, Aleje Karola Marcinkowskiego 9, 61-745 Poznań k) Muzeum Józefa Czechowicza, filia Muzeum Narodowego w Lublinie, ul. Złota 3, 20-112 Lublin 3) Zamówienie obejmuje: a) Przygotowanie na czas transportu specjalistycznych, izolowanych skrzyń klimatycznych z wiekami, zamykanymi zamkami lub wkrętami, dopasowanych formatem do przewożonych obiektów (z uwzględnieniem oprawy lub opakowania ochronnego). muszą być przystosowane do transportu dzieł sztuki, tak aby zapewniały ochronę obiektom przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz stabilne warunki mikroklimatyczne w czasie transportu; b) Skrzynie muszą posiadać dno wyłożone sprężystym materiałem (pianka poliuretanowa), a obiekty w nich przewożone należy unieruchomić poprzez wypełnienie wolnych przestrzeni odpowiednim materiałem (np. pianka); c) Pakowanie obiektów w miejscach odbioru; d) Każdy obiekt należy opakować przy użyciu miękkiej, przepuszczalnej tkaniny (np. tyvek, włóknina poliestrowa); e) Zapewnienie materiałów pakunkowych, niezbędnych do prawidłowego zapakowania, odpowiednich do materiału i techniki wykonania obiektów oraz ich oprawy (zgodnie z listą obiektów stanowiącą Załącznik nr 2). f) Załadunek obiektów na samochód posiadający wyposażenie do unieruchamiania skrzyń i obiektów we właściwej pozycji, z uwzględnieniem wytycznych: • nie wolno przewozić równocześnie, tym samym środkiem transportu, skrzyń i zabytków nieopakowanych, bądź opakowanych w materiały nietrwałe nieodporne na nacisk; • zabrania się piętrowania skrzyń; • obiekty należy przewozić w pozycji, w której będą wystawiane, równolegle do kierunku jazdy; • nie wolno przewozić równocześnie, tym samym środkiem transportu, zabytków i przedmiotów niebędących zabytkami; • należy chronić obiekty przed uszkodzeniami mechanicznymi, wstrząsami, zmianami warunków klimatycznych, zanieczyszczeniem, kradzieżą, pożarem; • tam gdzie wymaga tego użyczający dzieła, należy usunąć elementy mocowania: druty, haczyki i oczka służące do zawieszania obrazu i należy je zabezpieczyć poprzez oklejenie taśmą i odpowiednie opisanie; • obiekty oprawione za szkło należy okleić taśmą, którą łatwo usunąć bez użycia wody i rozpuszczalników (oklejanie nie dotyczy pleksi). Rekomendujemy dostępne na rynku specjalistyczne taśmy z folii PE, jednostronnie klejące, dostępne w szerokości 5 i 10 cm; • załadunek i rozładunek obiektów należy przeprowadzić przez wyjścia / wejścia dostosowane do załadunku / rozładunku dzieł sztuki (jeśli są dostępne) • załadunek dużych i ciężkich obiektów / skrzyń należy przeprowadzić przy pomocy podnośników bądź platform hydraulicznych; • należy przewozić obiekty pojazdami przystosowanymi do transportu dzieł sztuki, tj. posiadającymi wyrównaną, szczelną, klimatyzowaną i resorowaną przestrzeń ładunkową umożliwiającą g) Transport obiektów ze wskazanych miejsc samochodem przystosowanym do transportu dzieł sztuki, w sposób zgodny z Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 15 maja 2008 roku w sprawie warunków, sposobu i trybu przenoszenia muzealiów oraz Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 września 2014 r. w sprawie zabezpieczania zbiorów muzeum przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym ich zniszczeniem lub utratą. 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Internal identifier: DZP.26.1.18.2026.PWczęść3[transport Polska]
Additional classification (cpv): 79920000 Packaging and related services