2. Procedure
Procedure
Title: FURNIZARE MOBILIER MEDICAL
Description: Achiziția are ca obiect furnizarea de mobilier medical destinat desfășurării activităților de spitalizare, îngrijire, monitorizare, transport al pacienților și organizare a activităților medicale din cadrul Spitalului Clinic „Sfânta Maria” București. Achiziția este structurată pe două loturi, după cum urmează: Lotul 1 – Paturi și mobilier medical, care cuprinde paturi medicale pentru salon și terapie intensivă, brancarde pentru transportul pacienților, noptiere medicale și scaune pentru recoltare; Lotul 2 – Sisteme mobile pentru tratament, depozitare și organizare, care cuprinde trolIi medicale și sisteme modulare destinate depozitării, organizării și gestionării materialelor sanitare, medicației și altor produse necesare activității medicale. Produsele furnizate vor fi livrate, instalate, testate și puse în funcțiune la sediul Autorității Contractante, inclusiv cu asigurarea serviciilor de garanție, suport tehnic și instruire, după caz. pRODUSELE SE VOR FURNIZA conform Caiet de sarcini. ATENTIE: SOLICITARI DE CLARIFICARI: 1. Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. 2. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, TUTUROR solicitărilor de clarificări/ informatiilor suplimentare în a 10-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. 3. Solicitarile de clarificari vor fi transmise NUMAI prin intermediul SEAP; 4. Raspunsurile la solicitarile de clarificari vor fi transmise NUMAI prin intermediul SEAP
Internal identifier: 4382558_2026_PAAPD1636762
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33192000 Medical furniture
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Paturi și mobilier medical
Description: Lotul 1 – Paturi și mobilier medical, include: • paturi medicale pentru saloane; • paturi medicale pentru terapie intensivă și îngrijirea pacienților critici; • brancarde pentru transportul pacienților; • noptiere medicale; • scaune pentru recoltarea analizelor. conform Caietului de sarcini
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 33192100 Beds for medical use, 33192150 Therapy beds, 33192160 Stretchers, 51410000 Installation services of medical equipment, 80511000 Staff training services
Lot: LOT-0002
Title: Sisteme mobile pentru tratament, depozitare și organizare
Description: LLotul 2 – Sisteme mobile pentru tratament, depozitare și organizare, include: • troli medicale pentru tratament; • sisteme mobile pentru depozitarea și organizarea materialelor sanitare; • sisteme pentru depozitarea și organizarea medicației; • sisteme modulare pentru stocare și organizare. conform Caietului de sarcini
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 33192300 Medical furniture except beds and tables, 51410000 Installation services of medical equipment, 80511000 Staff training services