598877-2026 - Competition
Poland – Pharmaceutical products – Zakup i sukcesywna dostawa leków różnych, leków onkologicznych oraz wyrobów medycznych.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Zakup i sukcesywna dostawa leków różnych, leków onkologicznych oraz wyrobów medycznych.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i sukcesywna dostawa leków różnych, leków onkologicznych oraz wyrobów medycznych, wyszczególnionych w 9 częściach dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania Zamawiającego określono w Formularzach cenowo – ofertowych – Załączniki nr 1, 2 oraz 3 do SWZ dla poszczególnych części, będących integralną częścią SWZ. 3.Zamawiający wymaga aby oferowane przedmioty zamówienia: 3.1. spełniały wymagania zawarte w Formularzach cenowo – ofertowych. 3.2. w Częściach nr 1, 2, 3 oraz 5, 6, 7, 8 i 9 – w zakresie, w jakim przedmiotem zamówienia są produkty lecznicze – były produktami leczniczymi dopuszczonymi do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2026 r. poz. 612, z późn. zm.). Zamawiający nie dopuszcza zaoferowania produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu na podstawie art. 4 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2026 r. poz. 612, z późn. zm.). 3.3. w Części nr 4 oraz w zakresie, w jakim przedmiotem zamówienia w Częściach nr 1 i 2 są parowniki i inne wyroby medyczne określone w Załączniku nr 2 do SWZ, były wyrobami medycznymi zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620, z późn. zm.) oraz spełniały wymagania określone w tej ustawie oraz w mających zastosowanie przepisach prawa Unii Europejskiej, w szczególności w zakresie wprowadzania do obrotu i do używania, klasyfikacji, oceny zgodności, opakowania i oznakowania. 3.4. w przypadku produktów leczniczych objętych refundacją – spełniały wymagania określone w ustawie z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 253, z późn. zm.), w zakresie mającym zastosowanie do przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania od Wykonawcy, na każdym etapie postępowania, przedstawienia dokumentów potwierdzających spełnianie wymagań określonych w niniejszym punkcie, w szczególności dokumentów potwierdzających dopuszczenie oferowanych produktów leczniczych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz dokumentów potwierdzających zgodność oferowanych wyrobów medycznych z wymaganiami obowiązujących przepisów prawa. Uwaga do punktu 3.4: W przypadku stwierdzenia, że substancja chemiczna w dawce i postaci wskazanej w SWZ znajduje się w aktualnym na dzień składania ofert Obwieszczeniu Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych - Załączniku B i/lub C, a zaoferowany produkt leczniczy nie jest tam wykazany, oferta zostanie odrzucona. Oferta zostanie również odrzucona, jeżeli cena zaoferowanego produktu leczniczego będzie wyższa od ceny urzędowej wskazanej w aktualnym na dzień składania ofert obwieszczeniu Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, o ile cena urzędowa ma zastosowanie do danego produktu leczniczego. 4 . Zakres zamówienia obejmuje dostawę przedmiotów zamówienia w ilościach wyszczególnionych w Formularzach cenowo – ofertowych na okres: - dla Części nr 1, 2, 3 i 4 – 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy. - dla Części nr 5, 6, 7, 8 i 9 – 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 5. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: 1. Przedmiot zamówienia w zakresie Części od nr 1 do nr 4 będzie realizowany w formie sukcesywnych dostaw przez okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 2. Przedmiot zamówienia w zakresie Części od nr 5 do nr 9 będzie realizowany w formie sukcesywnych dostaw przez okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 3. W przypadku, gdy w okresie obowiązywania umowy nie zostanie zrealizowany w całości przedmiot zamówienia w odniesieniu do Części od nr 1 do nr 9, Zamawiający zastrzega sobie możliwość przedłużenia okresu obowiązywania umowy. Zmiana terminu obowiązywania umowy nastąpi w drodze pisemnego aneksu podpisanego przez Strony. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze przedłużenia okresu obowiązywania umowy przed upływem terminu, na jaki została zawarta 6. Termin na złożenie wniosku o wyjaśnienie treści SWZ: 15.09.2026r.
Internal identifier: Postępowanie nr 47 ZP.261.14-A.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33600000 Pharmaceutical products
Additional classification (cpv): 33652100 Antineoplastic agents, 33140000 Medical consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część nr 1 - Sevofluranum płyn do sporządzania inhalacji parowej ml butelka Wraz z dzierżawą urządzeń niezbędnych do podania produktu leczniczego zaoferowanego w Części nr 1
Description: 1. Sevofluranum płyn do sporządzania inhalacji parowej ml butelkaWraz z dzierżawą urządzeń niezbędnych do podania produktu leczniczego zaoferowanego w Części nr 1 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania Zamawiającego określono w Formularzu cenowo – ofertowym – Załączniki nr 1, 2 i 3 do SWZ. 3. Zakres zamówienia obejmuje dostawę przedmiotów zamówienia w ilościach wyszczególnionych w Formularzach cenowo – ofertowych na okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych. 5. Przedmiot zamówienia w zakresie Części nr 1 będzie realizowany w formie sukcesywnych dostaw przez okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy 6. W przypadku, gdy w okresie obowiązywania umowy nie zostanie zrealizowany w całości przedmiot zamówienia w odniesieniu do Części nr 1, Zamawiający zastrzega sobie możliwość przedłużenia okresu obowiązywania umowy. Zmiana terminu obowiązywania umowy nastąpi w drodze pisemnego aneksu podpisanego przez Strony. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze przedłużenia okresu obowiązywania umowy przed upływem terminu, na jaki została zawarta
Internal identifier: Część nr 1
Additional classification (cpv): 33140000 Medical consumables
Lot: LOT-0002
Title: Część nr 2 - Desfluranum płyn do inhalacji ml butelka Wraz z dzierżawą urządzeń niezbędnych do podania produktu leczniczego zaoferowanego w Części nr 2
Description: 1. Desfluranum płyn do inhalacji ml butelka Wraz z dzierżawą urządzeń niezbędnych do podania produktu leczniczego zaoferowanego w Części nr 2 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania Zamawiającego określono w Formularzu cenowo – ofertowym – Załączniki nr 1, 2 i 3 do SWZ. 3. Zakres zamówienia obejmuje dostawę przedmiotów zamówienia w ilościach wyszczególnionych w Formularzach cenowo – ofertowych na okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych. 5. Przedmiot zamówienia w zakresie Części nr 2 będzie realizowany w formie sukcesywnych dostaw przez okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy 6. W przypadku, gdy w okresie obowiązywania umowy nie zostanie zrealizowany w całości przedmiot zamówienia w odniesieniu do Części nr 2, Zamawiający zastrzega sobie możliwość przedłużenia okresu obowiązywania umowy. Zmiana terminu obowiązywania umowy nastąpi w drodze pisemnego aneksu podpisanego przez Strony. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze przedłużenia okresu obowiązywania umowy przed upływem terminu, na jaki została zawarta
Internal identifier: Część nr 2
Lot: LOT-0003
Title: Część nr 3 - Ferri hydroxidum saccharum r-r do wstrzykiwań i infuzji 20 mg Fe 3+/ml amp.
Description: 1. Leki onkologiczne: Ferri hydroxidum saccharum r-r do wstrzykiwań i infuzji 20 mg Fe 3+/ml amp. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania Zamawiającego określono w Formularzu cenowo – ofertowym – Załączniki nr 1 do SWZ. 3. Zakres zamówienia obejmuje dostawę przedmiotów zamówienia w ilościach wyszczególnionych w Formularzach cenowo – ofertowych na okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych. 5. Przedmiot zamówienia w zakresie Części nr 3 będzie realizowany w formie sukcesywnych dostaw przez okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy 6. W przypadku, gdy w okresie obowiązywania umowy nie zostanie zrealizowany w całości przedmiot zamówienia w odniesieniu do Części nr 3, Zamawiający zastrzega sobie możliwość przedłużenia okresu obowiązywania umowy. Zmiana terminu obowiązywania umowy nastąpi w drodze pisemnego aneksu podpisanego przez Strony. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze przedłużenia okresu obowiązywania umowy przed upływem terminu, na jaki została zawarta.
Internal identifier: Część nr 3
Lot: LOT-0004
Title: Część nr 4 - Krople do oczu; Maść do oczu; Nawilżający aerozol do nosa; Nawilżające krople do oczu; Roztwór izotoniczny wody morskiej
Description: 1. Krople do oczu; Maść do oczu; Nawilżający aerozol do nosa; Nawilżające krople do oczu; Roztwór izotoniczny wody morskiej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania Zamawiającego określono w Formularzu cenowo – ofertowym – Załączniki nr 1 do SWZ. 3. Zakres zamówienia obejmuje dostawę przedmiotów zamówienia w ilościach wyszczególnionych w Formularzach cenowo – ofertowych na okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych. 5. Przedmiot zamówienia w zakresie Części nr 4 będzie realizowany w formie sukcesywnych dostaw przez okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy 6. W przypadku, gdy w okresie obowiązywania umowy nie zostanie zrealizowany w całości przedmiot zamówienia w odniesieniu do Części nr 4, Zamawiający zastrzega sobie możliwość przedłużenia okresu obowiązywania umowy. Zmiana terminu obowiązywania umowy nastąpi w drodze pisemnego aneksu podpisanego przez Strony. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze przedłużenia okresu obowiązywania umowy przed upływem terminu, na jaki została zawarta.
Internal identifier: Część nr 4
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
Lot: LOT-0005
Title: Część nr 5 - Methotrexatum 2,5 mg; 10 mg tabl.
Description: 1. Methotrexatum 2,5 mg; 10 mg tabl. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania Zamawiającego określono w Formularzu cenowo – ofertowym – Załączniki nr 1 do SWZ. 3. Zakres zamówienia obejmuje dostawę przedmiotów zamówienia w ilościach wyszczególnionych w Formularzach cenowo – ofertowych na okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych. 5. Przedmiot zamówienia w zakresie Części nr 5 będzie realizowany w formie sukcesywnych dostaw przez okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy 6. W przypadku, gdy w okresie obowiązywania umowy nie zostanie zrealizowany w całości przedmiot zamówienia w odniesieniu do Części nr 5, Zamawiający zastrzega sobie możliwość przedłużenia okresu obowiązywania umowy. Zmiana terminu obowiązywania umowy nastąpi w drodze pisemnego aneksu podpisanego przez Strony. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze przedłużenia okresu obowiązywania umowy przed upływem terminu, na jaki została zawarta.
Internal identifier: Część nr 5
Additional classification (cpv): 33652100 Antineoplastic agents
Lot: LOT-0006
Title: Część nr 6 - Aprepitantum kaps. (kaps. 125 mg + kaps. 80 mg)
Description: 1.Aprepitantum kaps. (kaps. 125 mg + kaps. 80 mg) 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania Zamawiającego określono w Formularzu cenowo – ofertowym – Załączniki nr 1 do SWZ. 3. Zakres zamówienia obejmuje dostawę przedmiotów zamówienia w ilościach wyszczególnionych w Formularzach cenowo – ofertowych na okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych. 5. Przedmiot zamówienia w zakresie Części nr 6 będzie realizowany w formie sukcesywnych dostaw przez okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy 6. W przypadku, gdy w okresie obowiązywania umowy nie zostanie zrealizowany w całości przedmiot zamówienia w odniesieniu do Części nr 6, Zamawiający zastrzega sobie możliwość przedłużenia okresu obowiązywania umowy. Zmiana terminu obowiązywania umowy nastąpi w drodze pisemnego aneksu podpisanego przez Strony. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze przedłużenia okresu obowiązywania umowy przed upływem terminu, na jaki została zawarta.
Internal identifier: Część nr 6
Lot: LOT-0007
Title: Część nr 7 - Bicalutamidum 150 mg tabletki powlekane
Description: 1.Bicalutamidum 150 mg tabletki powlekane 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania Zamawiającego określono w Formularzu cenowo – ofertowym – Załączniki nr 1 do SWZ. 3. Zakres zamówienia obejmuje dostawę przedmiotów zamówienia w ilościach wyszczególnionych w Formularzach cenowo – ofertowych na okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych. 5. Przedmiot zamówienia w zakresie Części nr 7 będzie realizowany w formie sukcesywnych dostaw przez okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy 6. W przypadku, gdy w okresie obowiązywania umowy nie zostanie zrealizowany w całości przedmiot zamówienia w odniesieniu do Części nr 7, Zamawiający zastrzega sobie możliwość przedłużenia okresu obowiązywania umowy. Zmiana terminu obowiązywania umowy nastąpi w drodze pisemnego aneksu podpisanego przez Strony. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze przedłużenia okresu obowiązywania umowy przed upływem terminu, na jaki została zawarta.
Internal identifier: Część nr 7
Lot: LOT-0008
Title: Część nr 8 - Mercaptopurinum 50 mg tabletki
Description: 1. Mercaptopurinum 50 mg tabletki 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania Zamawiającego określono w Formularzu cenowo – ofertowym – Załączniki nr 1 do SWZ. 3. Zakres zamówienia obejmuje dostawę przedmiotów zamówienia w ilościach wyszczególnionych w Formularzach cenowo – ofertowych na okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych. 5. Przedmiot zamówienia w zakresie Części nr 8 będzie realizowany w formie sukcesywnych dostaw przez okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy 6. W przypadku, gdy w okresie obowiązywania umowy nie zostanie zrealizowany w całości przedmiot zamówienia w odniesieniu do Części nr 8, Zamawiający zastrzega sobie możliwość przedłużenia okresu obowiązywania umowy. Zmiana terminu obowiązywania umowy nastąpi w drodze pisemnego aneksu podpisanego przez Strony. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze przedłużenia okresu obowiązywania umowy przed upływem terminu, na jaki została zawarta.
Internal identifier: Część nr 8
Lot: LOT-0009
Title: Część nr 9 - Roxadustatum 20 mg; 50 mg; 70 mg tabletki
Description: 1. Roxadustatum 20 mg; 50 mg; 70 mg tabletki 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania Zamawiającego określono w Formularzu cenowo – ofertowym – Załączniki nr 1 do SWZ. 3. Zakres zamówienia obejmuje dostawę przedmiotów zamówienia w ilościach wyszczególnionych w Formularzach cenowo – ofertowych na okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych. 5. Przedmiot zamówienia w zakresie Części nr 9 będzie realizowany w formie sukcesywnych dostaw przez okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy 6. W przypadku, gdy w okresie obowiązywania umowy nie zostanie zrealizowany w całości przedmiot zamówienia w odniesieniu do Części nr 9 Zamawiający zastrzega sobie możliwość przedłużenia okresu obowiązywania umowy. Zmiana terminu obowiązywania umowy nastąpi w drodze pisemnego aneksu podpisanego przez Strony. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze przedłużenia okresu obowiązywania umowy przed upływem terminu, na jaki została zawarta.
Internal identifier: Część nr 9