2. Procedure
Procedure
Title: Holter-palveluiden hankinta
Description: Kainuun hyvinvointialue pyytää tarjouksia Holter -palveluista Kainuun keskussairaalaan sisätaudeille ja lastentaudeille sekä Suomussalmen, Kuhmon, Puolangan ja Sotkamon terveysasemille erikoissairaanhoidon toimintana. Arvioitu sopimuskausi on 1.3.2027- 28.2.2029. Sopimuskausi alkaa, kun molemmat sopijapuolet ovat allekirjoittaneet sopimuksen ja kestää kaksi (2) vuotta. Lisäksi tilaaja varaa option 1 + 1 vuodelle. Palveluun sisältyvät laitteisto, automaattinen tiedonsiirto, analysointi ja kardiologian lausunto. Holter-rekisteröintilaitteista vastaa palveluntuottaja. Laitteen luovuttaa asiakkaalle hoitaja joko Kainuun keskussairaalan sisätautien poliklinikalta tai Suomussalmen, Kuhmon, Puolangan ja Sotkamon terveyskeskuksista. Asiakas palauttaa laitteen hoitohenkilökunnalle, joka purkaa rekisteröinnin ja esitiedot palveluntuottajan sähköiseen järjestelmään/palveluun. Lausunto tulee olla sähköisessä muodossa ja potilaan oirepäiväkirja tulee olla suoraan analyysipalveluun liitettävä. Rekisteröinnin tulee tapahtua ilman henkilötietoja. Tallenteiden purkaminen ei vaadi käyttäjältä erillistä ohjelmistoa tallenteiden käsittelyyn vaan raakatallenteet lähetetään palveluntuottajalle rekisteröintijärjestelmän sivuston kautta. Hoitava lääkäri saa selkeän lausunnon jatkosuosituksineen pdf-tiedostona ja lausunto tulee olla liitettävissä potilaan tietoihin järjestelmään: Commitwebb; kuva-arkisto Sectra IDS7:ään. Palvelulle asetetut vaatimukset esitetty tarjouspyynnön Muut ehdot ja Hankinnan kohteen kriteerit kohdissa. Holter-laitteiden tarve Kainuun hyvinvointialueelle on kaiken kaikkiaan 11 laitetta (sisältäen Kainuun keskussairaalan, jokaisen Kainuun alueen terveyskeskuksen ja lasten laitteiden tarpeet).
Internal identifier: 613551
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: Hankintamenettelynä on julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista annetun lain (1397/2016) mukainen avoin menettely, jossa hankintayksikkö Kainuun hyvinvointialue julkaisee hankintailmoituksen ja asettaa saataville tarjouspyynnön, joiden perusteella kaikki halukkaat toimijat voivat tehdä tarjouksen.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85000000 Health and social work services
5. Lot
Lot: LOT-0000