See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Proiect tehnic, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii: „Construire stadion "Gheorghe Hagi", Str. Primăverii, nr. 2-11, municipiul Constanța, județul Constanța”
Description: Proiect tehnic, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii: „Construire stadion "Gheorghe Hagi", Str. Primăverii, nr. 2-11, municipiul Constanța, județul Constanța” Valoare estimata a contractului este de 330.989.232,47 lei, fara TVA, respectiv: - Cap. 3 – Cheltuieli pentru proiectare si asistenta tehnica a proiectantului: 10.950.850,56 lei, fara TVA; - Cap. 4 - Cheltuieli pentru investitia de baza: 311.681.444,71 lei, fara TVA; Subcap. 4.1 – Constructii si instalatii: 261.796.779,80 lei, fara TVA; Subcap. 4.2 – Montaj utilaje si echipamente tehnologice: 2.303.576,15 lei, fara TVA; Subcap. 4.3 – Utilaje, echipamente tehnologice si functionale cu montaj: 33.939.546,47 lei, fara TVA; Subcap. 4.4 – Utilaje fara montaj si echipamente de transport: 2.566.024 lei, fara TVA; Subcap. 4.5 – Dotari: 11.075.518,29 lei, fara TVA; - Cap. 5 / Subcap. 5.1 – Organizare de santier: 5.282.007,12 lei, fara TVA; Subcap. 5.1.1 – Lucrari de constructii: 3.961.505,34 lei, fara TVA; Subcap. 5.1.2 – Cheltuieli conexe organizarii de santier: 1.320.501,78 lei, fara TVA; - Cap. 6 – Cheltuieli pentru probe tehnologice, teste si predare la beneficiar: 3.074.930,08 lei, fara TVA; Subcap. 6.1 – Pregatirea personalului de exploatare: 62.336,29 lei, fara TVA; Subcap. 6.2 – Probe tehnologice si teste: 3.012.593,79 lei, fara TVA; Valorile de mai sus sunt in conformitate cu indicatorii tehnico-economici aprobati prin Hotararea Guvernului nr. 1292/19.10.2022. Modificarea contractului de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016. Modificarea contractului in cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decat in cazurile si conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016, se realizeaza prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, in conformitate cu dispozitiile legii. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 28 zile, respectiv 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta stabileste ca termenul limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare, este in a 22 a zi, respectiv in a 12 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 14273221_2023_PAAPD1385475
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45212224 Stadium construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Servicii de proiectare, execuție lucrări si asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor pentru obiectivul de investitii: “Construire stadion "Gheorghe Hagi", Str. Primăverii, nr. 2-11, municipiul Constanța, județul Constanța”
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45212200 Construction work for sports facilities, 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services