599203-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleИзработване на инвестиционни проекти по следните обособени позиции: ОП1: „Укрепване на участъци от ул. „Шести септември“ гр. Троян“ ОП2: „Изграждане на подпорна стена за укрепване на общински път в местност „Върбака“ с. Черни Осъм, общ. Троян“ ОП3: „Изграждане на плочест водосток на ул. „Първи май“ в с. Черни Осъм“ ОП4:„Възстановяване на общински път за махала Жеравица в с. Черни Осъм, общ. Троян
DescriptionПредмета на обществената поръчка е осъществяване на услуга – проектиране по следните обособени позиции: Обособена позиция №1: „Укрепване на участъци от ул. „Шести септември“ гр. Троян“ Обособена позиция №2: „Изграждане на подпорна стена за укрепване на общински път в местност „Върбака“ с. Черни Осъм, общ. Троян“ Обособена позиция №3: „Изграждане на плочест водосток на ул. „Първи май“ в с. Черни Осъм“ Обособена позиция №4: „Възстановяване на общински път за махала Жеравица в с. Черни Осъм, община Троян“ Всеки участник може да подава оферта за една, няколко или всички обособени позиции. Пълният обхват и изчерпателното изброяване на дейностите, дължими от изпълнителя, са посочени в Техническата спецификация (Техническо задание), която е неразделна част от документацията на обществената поръчка.
Internal identifier603138
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71320000 Engineering design services
5. Lot
LotLOT-0001
TitleОбособена позиция №1 – „Укрепване на участъци от ул. „Шести септември“ гр. Троян“
DescriptionВ предмета на обособената позиция се включва изготвяне на проект за укрепване на участъци от ул. „Шести септември“ в гр. Троян с предвиждане на дейности по части обхващащи подземната и надземната инфраструктура. След запознаване със съществуващата подземна инфраструктура и подробно заснемане следва да се даде техническо решение. Местоположение: Поземлени имоти с идентификатор 73198.509.229, 73198.509.238 и 73198.509.230 по кадастралната карта на гр. Троян. Обемът и съдържанието на техническия проект и приложените към него чертежи и детайли следва да бъдат достатъчни за изпълнение на строително-ремонтни работи. Необходимо е да се изработи пълен инвестиционен проект, еднофазно, във фаза „Технически проект“, съгласно изискванията на Наредба № 4 от 21 май 2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти, ЗУТ и подзаконовите нормативни актове по прилагането му. Проектът да се разработи и в пълно съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-2 от 20.12.2017 г. за планиране и проектиране на комуникационно-транспортната система на урбанизираните територии. Проектната документация трябва да е пълна и да е в обхват и обем, необходими и достатъчни за: - издаване на разрешение за строеж; - качественото и точно изпълнение на строително-монтажните работи; - получаване на разрешение за ползване на обекта. Проектните решения трябва да отговарят на изискванията към строежите по чл. 169 от ЗУТ. Трябва да се предвидят висококачествени и синхронизирани с действащите стандарти материали, оборудване и изделия, осигурени със съответните сертификати, декларации за произход и разрешения за влагане в строителството, съгласно изискванията на Закона за техническите изисквания към продуктите и подзаконовите нормативни актове към него. Обяснителните записки следва да изясняват и обосновават приетите технически решения, да цитират нормативните документи, използвани при проектирането и строителството, инструкциите за изпълнение, изпитания и експлоатация. Проектното решение да бъде икономически целесъобразно и да гарантира минимални експлоатационни разходи. В обяснителната записка към инвестиционния проект, проектантът е длъжен да определи категорията на строежа в съответствие с критериите по чл. 137, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) и детайлната класификация в Наредба № 1 от 30.07.2003 г. за номенклатурата на видовете строежи. Инвестиционният проект трябва да съдържа минимум следните части: Инженерна геология и хидрогеология; Хидрология и хидравлика; Геодезия; Конструктивна; Вертикална планировка; Пътна, ПОД и ВОБД; Канализация; План за безопасност и здраве; План за управление на строителните отпадъци; Проектно-сметна документация. Проекта следва да съдържа технически спецификации на предвидените за влагане строителни продукти (материали, изделия, комплекти и системи) с подробни технически изисквания към тях в съответствие с действащи норми и стандарти, които да послужат за възлагане на строителството по реда на ЗОП. ​​​​​​​
Internal identifier603346
LotLOT-0002
TitleОбособена позиция №2 - „Изграждане на подпорна стена за укрепване на общински път в местност „Върбака“ с. Черни Осъм, общ. Троян“
DescriptionВ предмета на обособената позиция се включва проектиране на ново укрепително съоръжение-подпорна стена, с която да се укрепи пътното платно на местния път в с. Черни Осъм. Местоположение: Участък от местен път в поземлен имот с идентификатор № 80981.230.11, обл. Ловеч, общ. Троян, с. Черни Осъм. Проектираното съоръжение трябва да гарантира запазване на целостта на пътното платно и безпрепятственото преминаване на транспортния и пешеходния поток в участъка, както и да възпрепятства последващи свличания на откоса или други деформации. Подпорната стена трябва да бъде проектирана в общински имот с идентификатор № 80981.230.11 от кадастралната карта на с. Черни Осъм. В този участък следва да се изгради подпорна стена с приблизителна дължина 50 м и със средна височина 2.00 - 2.50 м. Реалните размери на подпорната стена да се прецизират след изготвяне на геодезическото заснемане. Съоръжението да се проектира, така че да изпълнява функциите си и изискванията на настоящото задание. При необходимост да бъдат предвидени отводнителни съоръжения за отвеждане на повърхностните води, генерирани в зоната на пътя. Съществуващо положение на участъка: Участъкът от пътя е разположен в непосредствена близост до воден обект (дере, приток на р. Бели Осъм). Вследствие на ерозионни процеси и високи води, насипът на пътното тяло е частично подмит и отнесен. Към момента липсва брегоукрепително или подпорно съоръжение, което създава риск за прекъсване на пътя. Обемът и съдържанието на техническия проект и приложените към него чертежи и детайли следва да бъдат достатъчни за изпълнение на строително-ремонтни работи. Към проекта да бъдат приложени статически изчисления, доказващи носимоспособността и устойчивостта на конструкциите, включително проверки за всички комбинации натоварвания, включително сеизмично осигуряване. Проектът да включва всички необходими части съгласно Наредба № 4 от 2001 г. Към всяка проектна част задължително се прилагат обяснителна записка, изчисления и подробна количествена сметка. Същият да бъде подписан от правоспособните специалисти, изготвили отделните части и съгласувани с подпис от проектантите на останалите части. Към разработките да бъдат приложени и свидетелствата за правоспособност на проектантите. В обяснителната записка към инвестиционния проект, проектантът е длъжен да определи категорията на строежа в съответствие с критериите по чл. 137, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) и детайлната класификация в Наредба № 1 от 30.07.2003 г. за номенклатурата на видовете строежи. Проекта следва да съдържа технически спецификации на предвидените за влагане строителни продукти (материали, изделия, комплекти и системи) с подробни технически изисквания към тях в съответствие с действащи норми и стандарти, които да послужат за възлагане на строителството по реда на ЗОП. Инвестиционният проект трябва да съдържа минимум следните части: 1. Част Конструктивна; 2. Геодезия; 3. Пътна; 4. Инженерно-геоложки и хидроложки проучвания; 5. Хидрология и хидравлика; 6. План за безопасност и здраве; 7. Проектно-сметна документация. ​​​​​​​
Internal identifier603351
LotLOT-0003
TitleОбособена позиция №3 - „Изграждане на плочест водосток на ул. „Първи май“ в с. Черни Осъм“
DescriptionВ предмета на обособената позиция се включва изготвяне на проект за изграждане на плочест водосток на ул. „Първи май”, с. Черни Осъм, общ. Троян. Улицата преминава над сухо дере, което при валежи отвежда събрали се от околните скатове дъждовни води към река Черни Осъм. Местоположение: Поземлен имот с идентификатор № 80981.350.5042 - ул. „Първи май”, с. Черни Осъм, общ. Троян, обл. Ловеч. Проектната разработка е необходимо да представи Техническо решение, което да позволи на безпроблемното оттичане на дъждовните води. Широчината на дерето е около 5.00 м, а дълбочината е около 2.00 - 3.00 м. В момента за оттичане на дъждовните води в насипа на пътното платно е монтирана една тръба ф 800. При обилните дъждове през месец май 2026 г. водостокът беше запълнен от довлечените клони и наноси, придошлата вода преля по пътното платно и повреди настилката. В обяснителната записка към инвестиционния проект, проектантът е длъжен да определи категорията на строежа в съответствие с критериите по чл. 137, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) и детайлната класификация в Наредба № 1 от 30.07.2003 г. за номенклатурата на видовете строежи. Проекта следва да съдържа технически спецификации на предвидените за влагане строителни продукти (материали, изделия, комплекти и системи) с подробни технически изисквания към тях в съответствие с действащи норми и стандарти, които да послужат за възлагане на строителството по реда на ЗОП. Инвестиционният проект трябва да съдържа минимум следните части: 1. Част Конструктивна; 2. Геодезия; 3. Пътна; 4. Инженерно-геоложки и хидроложки проучвания; 5. Хидрология и хидравлика; 6. План за безопасност и здраве; 7. Проектно сметна документация. ​​​​​​​
Internal identifier603357
LotLOT-0004
TitleОбособена позиция №4 – „Възстановяване на общински път за махала Жеравица в с. Черни Осъм, община Троян“
DescriptionВ предмета на Обособена позиция № 4 се включва изгоптвяне на проект за възстановяване на път за махала Жеравица в с. Черни Осъм. След обилни валежи през месец май 2026 г. придошлите води от скатовете около пътя са разрушили пътната настилка, банкетите и отводнителните окопи. За подобряване на експлоатационното състояние, следва да се изгради пътно платно, банкети и отводнителни окопи на разглеждания участък. Местоположение: Поземлен имот с идентификатор № 80981.353.55 - път за махала Жеравица, с. Черни Осъм, общ. Троян, обл. Ловеч. Проектната разработка е необходимо да представи Техническите решения по отделните части, максимално съобразени с изискванията на действащата нормативна база. Проектът да включва всички необходими части съгласно Наредба № 4 от 2001 г. Към всяка проектна част задължително се прилагат обяснителна записка, изчисления и подробна количествена сметка. Същият да бъде подписан от правоспособните специалисти, изготвили отделните части и съгласувани с подпис от проектантите на останалите части. Към разработките да бъдат приложени и свидетелствата за правоспособност на проектантите. В обяснителната записка към инвестиционния проект, проектантът е длъжен да определи категорията на строежа в съответствие с критериите по чл. 137, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) и детайлната класификация в Наредба № 1 от 30.07.2003 г. за номенклатурата на видовете строежи. Проекта следва да съдържа технически спецификации на предвидените за влагане строителни продукти (материали, изделия, комплекти и системи) с подробни технически изисквания към тях в съответствие с действащи норми и стандарти, които да послужат за възлагане на строителството по реда на ЗОП. Инвестиционният проект трябва да съдържа минимум следните части: 1. Геодезия; 2. Пътна; 3. Конструктивна; 4. План за безопасност и здраве. ​​​​​​​
Internal identifier603361