Short description
Obiectul il reprezinta stabilirea termenilor si conditiilor in baza carora vor fi executate serviciile de citire a contoarelor de la clientii casnici si non casnici mici, pentru balante de energie, contoare SMART si contoare cu comunicatie GSM.
Obiectul serviciului constituie intregul proces de la alocarea clientilor la unitatile de citire, planificare, citirea in teren a contorilor pana la procesarea datelor si inaintarea acestora catre Distributie Energie Oltenia in vederea facturarii.
Citirea contorilor de energie electrica va fi prestata ca serviciu complet pentru intregul portofoliu de clienti al Distributie Energie Oltenia si consta in citirea contoarelor de energie electrica, consemnarea anomaliilor depistate, inregistrare consumului de energie electrica (consemnare index contor) si fotografierea grupului de masura.
Serviciile ce fac obiectul acordului cadru sunt:
2. servicii privind citiri suplimentare
5. servicii privind citirea contoarelor pentru mapare